strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Mroczne Imperium II nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Powrót do Imperium Mroku zaserwowany nam przez parę Veitch/Kennedy uważam za jej częściową rehabilitację. Nie pozbyli się w zupełności swojej wybujałej fantazji, ale potrafili w swoją historię wkomponować parę ciekawych wątków, nowe ciekawe światy, postacie i całującego się Skywalkera :)

Imperium pomimo kolejnej śmierci swojego przywódcy nie zamierza zrezygnować ze zniszczenia Nowej Republiki. Egzekutor Ciemnej Strony, Sedriss wraz z lojalistami Imperium atakuje planetę Balmorra, aby zdobyć wytwarzane na niej najnowsze maszyny bojowe. W tym czasie Luke Skywalker korzystając z holocronu odnajduje Jedi, Kama Solusara. Razem z nim pragnie odnaleźć ślady kolejnych Jedi, którzy przetrwali przed laty czystkę jaką zafundował im Imperator.

Fabuła drugiej części jest znacznie ciekawsza, bardziej rozbudowana i zawiera mniej przegięć niż miało to miejsce w pierwszej cześci Dark Empire. Do tych ostatnich niewątpliwie trzeba zaliczyć kolejny powrót Imperatora. Tym razem jednak znajdziemy wiele akcentów, które poruszą fanów, a kilka scen jest na prawdę bardzo dobrych. Za takie uważam chociażby próbę skłonienia do współpracy Fetta przez dwóch mrocznych Jedi i knowania na cesarskim dworze. Nie można też zapomnieć o tragicznym romansie Luke'a Skywalkera i mieszkanki planety Ossus - Jem.

Tym razem postarano się o lepsze ukazanie postaci, które nie są już tak bezbarwne, a kilkoro z nich może znaleźć swoich fanów. Osobiście polubiłem postać Kama Solusara, rycerza Jedi, który stanowi pewną przeciwwagę dla Skywalkera.

Rysunki Kennedy'ego są zdecydowanie lepsze niż w części pierwszej. Kreska przez cały czas stoi na równym poziomie, a i liczba detali jest w miarę zadawalająca.

Nasz rodzimy wydawca ponownie zakpił sobie z czytelników oferując słaby papier i podobnego tłumacza. Jednak największym przegięciem było zakończenie wydawania komiksów Star Wars na tej właśnie serii nie pokazując nam konkluzji jaką jest Empires's End.

Ah, zapomniałbym dodać, że tym razem Luke ucieka już przed AT-AT :)

Rif


Fabuła: 4,5/10
Grafika: 6,5/10

Tytuł: Mroczne Imperium 2
Tytył oryginalny: Dark Empire 2
Scenariusz: Tom Veitch
Rysunki: Cam Kennedy
Wydawca: TM-Semic, 1997
Wydanie: 3 zeszyty po 52 strony każdy, softcover, pseudokolor
Wydawca pierwotny: Dark Horse Comics
Wydanie polskie - numer 1
Wydanie polskie - numer 2
Wydanie polskie - numer 3
Wydanie amerykańskie - numer 1
Wydanie amerykańskie - numer 3


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016