strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Epizod III > News nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Dzisiaj Zemsta Sithów w Jedynce
wtorek · 18 maja 2010 · 16:43 · DantE · źródło: TVP.pl

Przypominamy, że dzisiaj o 20:25 na kanale TVP 1 rozpocznie się emisja Trzeciego Epizodu tj. Zemsty Sithów. Film będzie można też oglądać o tej samej porze w technologi HD na TVP HD.
Na chwilę obecną nie są znane plany TVP odnośnie emisji Starej Trylogi.


Poniżej opis Trzeciego Epizodu zaczerpnięty ze stron TVP.

Dawno temu, w bardzo odległej galaktyce... kosmiczna Republika walczy o przetrwanie. Od czasu bitwy na planecie Geonosis minęły trzy lata i Wojny Klonów wchodzą w decydującą fazę. Po krwawych bojach toczonych ze zmiennym szczęściem na różnych planetach siły Republiki uzyskują przewagę nad wojskiem Separatystów. Spiskowcy pod przywództwem upadłego Jedi, hrabiego Dooku zwanego także Darthem Tyranusem, zdają sobie sprawę ze swej słabości. Dlatego decydują się na rozpaczliwy atak. Potężne uderzenie bojowych robotów spada na stolicę Republiki, Coruscant. Jednocześnie specjalny oddział prowadzony przez generała Grievousa Wysoko porywa głowę Senatu, Wielkiego Kanclerza Palpatine`a. W tym czasie ponad atmosferą planety wybucha bitwa pomiędzy flotą republikańską a jednostkami Separatystów. Kosmiczną pustkę przecinają wyładowania laserów, rakiety poszukują swoich celów, pomiędzy myśliwcami wrogich stron dochodzi do krótkich pojedynków, strzaskane wraki wielkich jednostek bezwładnie ulatują w przestrzeń.
Przez chaos bitwy przedzierają się dwa małe myśliwce. Za ich sterami zasiadają Jedi: mistrz Obi Wan - Kenobi oraz jego uczeń, młody rycerz Anakin Skywalker, wysłani z misją ratunkową. Jedi przedostają się na pokład flagowego okrętu przywódcy Separatystów i rozpoczynają poszukiwania Kanclerza Palpatine`a. Tu jednak oczekuje na nich sam hrabia Dooku. Niezrównany fechmistrz, świetnie posługujący się Ciemną Stroną Mocy, raz już pokonał Wan - Kenobiego i Skywalkera. Także tym razem Dooku szybko obezwładnia starszego z Jedi. Jednak w Anakinie budzi się gniew, któremu nawet Darth Tyranus nie jest w stanie stawić czoła. Precyzyjne cięcie laserowego miecza pozbawia Dooku ręki i przywódca Separatystów pada na kolana przez Skywalkerem. Lecz wbrew regułom zakonu Jedi Anakin nie zamierza oszczędzić pokonanego...

"Zemsta Sithów" to trzecia część cyklu w chronologii świata "Gwiezdnych Wojen" i jednocześnie ostatni z nakręconych przez George`a Lucasa fragmentów kosmicznej opowieści. Pokazuje, w jaki sposób demokratyczna wspólnota wolnych światów, kosmiczna Republika, przeistoczyła się w rządzone żelazną ręką Imperium oraz jakie były wczesne losy nowo narodzonych dzieci Padme: Amidali i Anakina. "Zemsta Sithów" udziela wreszcie ostatecznej odpowiedzi, czemu pełen dobrej woli stróż ładu Anakin Skywalker przeistoczył się w uosobienie Zła - okrytego czarną zbroją mrocznego Jedi, Dartha Vadera.Animatyka z E3: Podrywając Bogę UPDATE
czwartek · 22 listopada 2007 · 11:28 · Rif · źródło: starwars.com

UPDATE
Osobom mającym problem przy korzystaniu ze strony oficjalnej, radzimy skorzystać ze źródła alternatywnego.


Podczas produkcji „Zemsty Sithów” droga ze scenariusza na duży ekran dla wielu scen okazała się niemożliwa do pokonania. W trakcie realizacji traciły na znaczeniu i na którymś etapie wypadały z łask Lucasa.

Taki los spotkał m.in. scenę na Utapau, gdy Obi-Wan wybiera zwierzę do podróży, by dostać się do siedziby Grievousa. Scena ta nie dostała się do finalnej wersji filmu, ale znalazło się dla niej miejsce w adaptacji książkowej (niemal trzy strony), a także w adaptacji komiksowej (poniżej). Teraz zaś na oficjalnej można obejrzeć jej wersję animatykową (rodzaj animowanego storyboardu). Głosu Obi-Wanowi użyczył dźwiękowiec Ben Burtt.

W postaci animatycznej scena różni się nieco od tej, która zaistniała w późniejszych adaptacjach, zwłaszcza, że wierzchowiec imieniem Boga jest w niej... chłopcem. Można przypuszczać, że poprawni politycznie twórcy stwierdzili potem, że lepiej by Kenobi gustował w dziewczynkach.

Animatykę o przygodzie Obi-Wana możecie obejrzeć tutaj.
Sith Snapshots 177 - 180
piątek · 9 czerwca 2006 · 16:47 · anubis · źródło: www.StarWars.com

Sith Snapshot #177, zatytułowany "Tenth Level Shootout", przedstawia klony, dowodzone przez komandora Cody`ego, nawiązujące walkę z droidami bojowymi w sercu twierdzy Separatystów na planecie Utapau. Zdjęcie można obejrzeć tutaj.

"Deleted Tank Droid" - na fotografii widzimy jedną z koncepcji droida czołgowego, która doszła do stadium modelu cyfrowego, jednak nie została wykorzystana w "Zemście Sithów".

Sith Snapshot #179 ukazuje nam republikańskie kanonierki lądujące w hangarze na Coruscant, w celu uzupełnienia zapasów potrzebnych do wykonywania zadań bojowych. "Gunships At The Ready" można ujrzeć w tym miejscu.

"Inside Rehab Center" - rzadko spotykany widok wnętrza imperialnego ośrodka rehabilitacyjnego, w którym "narodził się" Darth Vader, jakiego znamy ze Starej Trylogii.


Nagroda filmowa MTV dla najlepszego czarnego charakteru
poniedziałekk · 5 czerwca 2006 · 23:19 · Ante Gregu

Hayden Christensen otrzymał nagrodę MTV za najlepszą filmową kreację czarnego charakteru - Anakina Skywalkera/Dartha Vadera w Epizodzie III "Gwiezdnych Wojen".

Do nagród MTV "Zemsta Sithów" nominowana była także w kategoriach: najlepszy bohater (Ewan McGregor za rolę Obi-Wana Kenobiego) i scena walki (Obi-Wan vs. Anakin). Obi-Wan nie zdobył jednak takiego uznania jak Batman, a ze scen walk większym uznaniem cieszyły się zmagania pana i pani Smith.

Więcej o rozdaniu nagród przeczytacie tutaj.
archiwum newsów

listopad 2004 · październik 2004 · wrzesień 2004 · sierpień 2004 · lipiec 2004 · czerwiec 2004 · maj 2004 · kwiecień 2004 · marzec 2004 · luty 2004 · styczeń 2004 · grudzień 2003 · listopad 2003 · październik 2003 · wrzesień 2003 · sierpień 2003 · lipiec 2003 · czerwiec 2003 · maj 2003 · kwiecień 2003 · marzec 2003 · luty 2003 · styczeń 2003 · grudzień 2002 · listopad 2002 · październik 2002 · wrzesień 2002 · sierpień 2002 · lipiec 2002 · czerwiec 2002 · maj 2002Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016