strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > ANH Photo Comic nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Episode IV: A New Hope Photo Comic
Bitwa o Yavin"This is it!"

No wreszcie jest to, o co może chodzić w tego typu wydawnictwie. Nie wiem, czy to kwestia materiału, wszystkie zdjęcia pochodzą z wersji poprawionej ANH, czy też to, że tym razem nikt nie wymyślał nowych dialogów, a wzięto je "żywcem" z filmu. Nawet napisy początkowe są takie do jakich przywykliśmy.

Fakt, nie wszystko jest takie jak w filmie, ale to zrozumiałe. Bardziej oszczędna wersja wymaga skrótów. Ale tym razem wcale one nie rażą, choć dla fan(atyk)a są zauważalne. Fakt, że żal mi, iż zabrakło miejsca dla Czerwonej Piątki i wcale nie chodzi mi o X-winga Luke'a, ale widać tak musiało być. I tak wycięto jeszcze wiele różnych ciekawych materiałów. Mimo to, całość prezentuje się nad wyraz dobrze. Powie pewnie nie jedna, czy też nie jeden z was, że to kwestia tej "lepszej" trylogii, ale zapewniam was, że nie. Po prostu tym razem ludzie, którzy biorą za to pieniądze, zrobili wszystko tak, jak to do nich należało.

Ale to jeszcze nie wszystko. Na końcu, w "załączniku", umieszczono kilka ciekawych zdjęć z planu... Kenny Baker (oby Maker dał mu zdrowi jak najlepsze i życie jak najdłuższe), w przerwie wyżera coś z "kubła na śmiecie"... No fakt, siedzi w "brzuchu" R2-D2 i zapycha kanapkę, ale pierwsze skojarzenie... Za to David Prowse w prototypie hełmu Vadera wygląda jak... małpa, wypisz wymaluj. To nie był jeszcze ten hełm, ale to co narysował Ralph Mc... Landspeeder Luke'a naprawdę sam się poruszał... na kołach. Kamera filmująca napisy początkowe "latała" tuż nad ziemią. Leke z Leią niczym nie ryzykowali przelatując na lince nad... podłogą "Gwiazdy Śmierci", co najwyżej obiciem dolnej części ciała, gdyby linka zawiodła, o czym wiemy z zupełnie innego źródła. Za to zmęczeni szturmowcy kimali jak nie żywi na parkingu. Ale najciekawsze na koniec... Lucas i Greedo... W kantynie. A Greedo ma... piersi... I'm lovin' it! To Maria!

Fakt, foto-komiks to wydawnictwo dla mało wymagającego czytelnika, ale i tak trzeba umieć to zrobić. Tym razem się udało. I miejmy nadzieję, że obie, pozostałe części tej "właściwej" trylogii będą w ten sam krój. Czego i wam, i sobie (bo już zamówione) życzę.

Droid
[19. 04. 2008]

Tytuł: Episode IV: A New Hope Photo Comic
Wydawca: Mike Richardson
Projektant: Stephen Reichert
Dyrektor artystyczny: Lia Ribacchi
Redakcja: Randy Stradley
Wydawca: Dark Horse Comics, luty 2008


|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016