strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > AOTC Photo Comic nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Episode II: Attack of the Clones Photo Comics
22 lata przed Bitwą o Yavin"... pies go nie chciał, kot nie dojadł, moje dzieci go nie chciały,..."

Druga odsłona, któżby to zgadł, sagi bardzo, bardzo odległej galaktyki w wersji fotograficznej. Powiem krótko, widać jakiś postęp. Przynajmniej dynamika opowieści nie kuleje tam, gdzie autorzy cokolwiek opowiadają. Cokolwiek?

"Atak klonów" w tej wersji to opowieść o tym czego nie ma. Nie ma tu wielkiego "Buuum!" z antraktu, ani spotkania wyrośniętego Aniego z senator Padme, ani nocnej przejażdżki Obi-Wana pod niebem Coruscant, ani pokazu Anakina w postaci wielkiego skoku, ani "death sticks", ani Dextera, przez co Kamino pojawia się jak Filip z konopii, ani podróży na Naboo, ani przydługich, nudnych dialogów o miłości, co akurat może nie jest takie złe, ani Watto, ani bohaterskiego R2-D2 w pogotowiu powietrznym, ani "miłości" Padme do kociaka nexu, ani wejścia Mace'a Windu, ani walki C-3PO, w ogóle to droidów jak na lekarstwo, ani spektakularnej śmierci Jango Fetta, ani myśliwców z Geonosis, ani akrobacji małego, zielonego ludzika. Nie, tego wszystkiego tu nie ma, a ponoć to ciągle "Atak klonów"...

Być może autorzy mają rację. Fakt, trzeba było coś wyciąć. A może nie trzeba było? Jak znów wspomnę adaptację komiksową Dark Horse'a, to takich pytań nie zadawałem sobie... Więc o co chodzi? Pewnie o nic ciekawego, a więc znowu można zaoszczędzić kilka dolców i nie kupować tego czegoś. I pewnie tak będzie do końca, więc... nie spodziewajcie się czegoś innego mimo, że nadal będziemy was informować. A co, tacy będziemy niedobrzy.

Droid
[24. 11. 2007]

Tytuł: Episode II: Attack of the Clones Photo Comics
Wydawca: Mike Richardson
Projektant: Scott Cook
Dyrektor artystyczny: Lia Ribacchi
Redakcja: Randy Stradley
Wydawca: Dark Horse Comics, październik 2007


|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016