strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Boba Fett: Agent of Doom nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


powiększ okładkę
Czasami nawet najlepszy bounty hunter musi dowieść swojej wartości i to niezależnie od ceny.

Historyjka jest krótka i treściwa. Nie jest to w żadnym wypadku zarzut. Rzadko kiedy mamy okazję czytać komiks jednocześnie tak prosty i przejrzysty, a zarazem niebanalny. I w dodatku ubrany w atrakcyjną szatę graficzną.

Jak wiemy, Imperium miało na swoim sumieniu wiele grzechów mniejszych lub większych (z przewagą tych drugich). Znana jest nam również imperialna doktryna wyższości rasy ludzkiej nad innymi, a co za tym idzie - niejednokrotne przypadki wcielania owej doktryny w życie za pomocą mało subtelnych środków. Jednym z takich przypadków była próba całkowitej eliminacji pewnego gatunku.

Historię owej eksterminacji Boba Fett ma okazję usłyszeć z ust jednego z ostatnich żyjących przedstawicieli tej rasy. Opowieść ma nakłonić łowcę nagród do podjęcia zadania polegającego na zabiciu dwóch osób odpowiedzialnych za czystkę.

Problemem okazuje się wynagrodzenie. Zaoferowane 100 kredytów jest dla Fetta ceną śmieszną. Z pomocą przychodzi psychologia. "Ostatni przedstawiciel" wchodzi Fettowi na ambicję wytykając mu błędy: np. problemy ze schwytaniem Hana Solo, czy wpadkę przy jamie Carkoona, czym podważa nie tylko kompetencje łowcy, ale również jego tożsamość. Fett, aby udowodnić, iż naprawdę jest Fettem, podejmuje się zadania wykazując, że nawet w odległej galaktyce sprawiedliwość w końcu zatriumfuje oraz że nawet dla bezwzględnego łowcy nagród są rzeczy ważniejsze od pieniędzy.

Jeśli chodzi o stronę graficzną, to komiks jest ucztą dla oczu. Doskonała kreska Cama Kennedy'ego, dojrzalsza niż w Dark Empire, wciąga nas dosłownie w sam środek historii. Ale to nie koniec. Kreska wspaniale komponuje się z nałożonym komputerowo kolorem.

Po dodaniu, że komiks wydany został na doskonałym papierze i że o jakości druku polscy wydawcy mogą tylko pomarzyć, zostaje wam tylko jedno - spróbujcie go jakoś zdobyć. Warto.

Kielo

Fabuła: 9/10
Grafika:  10/10

Tytuł: Boba Fett: Agent of Doom
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Cam Kennedy
Okładka: Francisco Luis Velasco
Wydawca: Dark Horse Comics, 2000
Wydanie: 32 strony
Cena: $2.99Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016