strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Crimson Empire nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny"Crimson Empire"

"Thus die all traitors…"

 

Bitwa o Endor jest już odległym wspomnieniem. Pomimo klęski, siły Imperium nadal stanowią realne zagrożenie dla suwerennej Republiki. Na czele Rady, która kieruje dawną potęgą Palpatine'a, stoi Carnor Jax. Zdawałoby się, że nic nie jest w stanie przeszkodzić mu w powiększaniu swojej władzy. Jest jednak ktoś, komu bardzo zależy na powstrzymaniu Jaxa, bynajmniej nie z pobudek politycznych - mowa o ostatnim Imperialnym Gwardziście…

Kir Kanos z każdym dniem czuje się coraz bardziej osaczony. Uciekając przed coraz liczniejszymi siłami Imperium, przypomina sobie o ciężkim treningu, w którym uczestniczył na Yinchorr. Razem z Jaxem i wieloma im podobnych żołnierzy, przeszli mordercze szkolenie. W iście spartańskich warunkach ćwiczyli i przełamywali swoje słabości. Tych, którzy byli za słabi, czekała szybka i bezlitosna śmierć. Jednak nagroda za lata wyrzeczeń usatysfakcjonowała każdego, kto przeżył. Nie na darmo Gwardziści mieli opinię śmiertelnie niebezpiecznych przeciwników.

Jednak po śmierci Imperatora i zagładzie jego kolejnych klonów, podobny los spotkał jego najbliższą straż - zdradzeni przez żądnego władzy Jaxa. Jako jedyny ocalały, Kir Kanos, oddany Palpatine'owi postanowił pomścić towarzyszy broni.W swojej tułaczce Kanos trafia na Phaedę, gdzie "sprzymierza" się z lokalną komórką Sojuszu. Podążając tropem, Imperium nie przestaje ścigać swojej ofiary. Jednak wszelkie próby pochwytania Gwardzisty kończą się fiaskiem. Dalsze wydarzenia prowadzą do nieuchronnego spotkania obydwu przeciwników - Kanosa i Jaxa.

Jeden z ciekawszych komiksów jaki swego czasu się ukazał. Zyskał uznanie przede wszystkim ze względu na niebagatelną fabułę - odkrył sekrety owianej tajemnicą Gwardii Imperialnej, przedstawił wydarzenia z perspektywy człowieka oddanego sprawie Imperium. Jest to także konflikt wewnątrz samej imperialnej ideologii, starcie dwóch kierunków rozwijania się Imperium - Kanosa, zwolennika Imperatora (którego nota bene już nie ma) oraz Carnora Jaxa, próbującego przejąć i wzmocnić władzę po przegranej Imperium. To wszystko stanowi o wartości tej pozycji.

Jedynym zarzutem jaki można postawić to dziwna kreska. Niektóre postacie dość dziwnie narysowane - za duże oczy, syndrom "kwadratowej szczęki" (vide Mirith). Na plus trzeba dodać, że kolorystyka nadrabia niedociągnięcia kreski - brudne, zimne kolory oddają ponury nastrój opowieści.


Badus

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Star Wars: Crimson Empire
Scenariusz: Mike Richardson, Randy Stradley
Rysunek: Paul Gulacy
Cover art: Dave Dorman
Wydawca: Dark Horse Comics, 1997/98
Wydanie: 6 zeszytów lub TPBFigurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016