strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Clone Wars Adventures vol. 3 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Clone Wars Adventures vol. 4

tuż przed i w trakcie Zemsty Sithów

Dość duży przeskok w czasie od ostatnich przygód, zarówno w tej, jak i odległej galaktyce. Dzisiaj to już ostatnia porcja "animowanych" bohaterów ratujących galaktykę.


"Another Fine Mess" Na planetę He z misją dyplomatyczną przybywa senator Padme, aby skłonić mieszkańców do przyłączenia się do Republiki. Jednakże nie wszyscy podzielają jej zdanie... Nie, to nie opowieść o Padme. To kolejna komiczna opowiastka o R2-D2 i C-3PO ratujących świat przed siłami zła w postaci Dooku, opozycji i "lewych" klonów. Klimaty jak z areny na Geonosis, oczywiście dotyczące li tylko droidów.

  
"The Brink". Anakin rzuca się głową naprzód z jednoosobową misją ratunkową. Standard. Wezwanie wysłał Jedi, a raczej wysłała. Na "opuszczonej" stacji kosmicznej Skywalker spotyka... Cóż, kolejne polowanie na robala. Dość dziwnego i sterowanego, który...

  
"Orders". "We don't question orders, we follow them." Wreszcie jakieś opowiadanie na poziomie (autor scenariusza to Ryan Kaufman). Na nieznanej planecie w trakcie bitwy pomiędzy siły Republiki a Separatystów dostali się bogu ducha winni cywile. I jak zwykle to oni ponieśli największe straty. Aiwha Squad z Komandosów Republiki na swej drodze spotyka małego chłopca Evana (sic!), którego rodzice zginęli. Cel: obóz uchodźców. Problemy: nieposłuszny malec. Wróg: droidy. Naprzód. Niby proste, ale poprzez oczy malca autor przygotowuje nas na to, co Sarge, Zag, Tyto i Di'kut uczynią w chwili wydania rozkazu... "We're clones. We follow orders." Nie mogło być inaczej.

"Descent". Kashyyyk. Już nie będziecie musieli się domyślać co wydarzyło się wkrótce po opuszczeniu planety przez Yodę. Kto jest czyim wrogiem? I choć ozdobniki w postaci lokalnej fauny wydłużają opowieść, to najważniejsze i tak spotyka nas na końcu. "This battle is over but the war is just beginning... - Tarfful do Chewbacci.

Definitywny koniec "animowanych" Wojen Klonów. Cieszę się z tego, gdyż nigdy nie były one moim ulubionym fragmentem bardzo, bardzo odległej galaktyki. Raz z powodu kiepskiej jakości historyjek, dwa z powodu rysunku. Cóż, mimo że od czasu do czasu zdarzały się perełki, głównie w warstwie tekstowej, to jednak do całości nie zapałałem miłością, podobnie jak do komiksów Marvela. Z animacją jednakże George nie zerwał i w bliższej lub dalszej przyszłości znowu ujrzymy animowanych bohaterów. Miejmy nadzieję, że w dużo lepszej kondycji.

[droid]

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Clone Wars Adventures vol. 4
Scenariusz: Haden Blackman, Ryan Kaufman, Justin Lambros, Fillbach Brothers
Rysunki: Rick Lacy, Matt Fillbach, Shawn Fillbach
Cover art: Fillbach Brothers, Dan Jackson
Wydawca: Dark Horse Comics, październik 2005Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016