strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Clone Wars Adventures vol. 5 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Clone Wars Adventures vol. 5

tuż przed i w trakcie Zemsty Sithów

Ha! A jednak moje optymistyczne uwagi z listopada ubiegłego roku okazały się funta kłaków warte. Oto przede mną piąty wolumen opowieści w stylu animowanych Wojen Klonów. Co ciekawsze na jesieni czeka nas szósty tom. Czy to już będzie koniec? Może Maker wie...


"What Goes Up." Aayla Secura i siły cmd. Bly lądują na lesistym księżycu Endora, aby odkryć los zwiadu, który miał zinfiltrować posterunek Separatystów... Niestety, ani zwiadu, ani Separatystów, a tylko stos zniszczonych droidów bojowych i pancerze po klonach świadczą o toczącej się tu walce. Ale z kim? Kto przeciw komu? Aayla rusza w las, aby odkryć prawdę... Klasyczna historia z ... Tak, zgadliście. Jest też pewien wyszczekany, z poczuciem humoru droid bojowy, oraz oczywiście potwór z gór. Bardzo miła historyjka.

  
"Bailed Out.". Oczywiście Bail Organa w misji przyłączenia Alderaanu do CIS przybywa na Metalorn dyskuotwać z Watem Tamborem. Infinities? Nie, wcale. Czy można wykorzystać surowce Alderaanu, aby przekształcić go w krainę kredytami i stalą płynącą? A jakie wymyślne więzienia na niezadowolonych oferują? Nic tylko przystawić pieczęć na traktacie. Zdziwieni? Spokojnie, nic nie jest tym... itd. itp. A imię tej biało-czerwonej piękności... Dość ciekawe.

  
"Heroes on Both Sides.". Nudna, sztampowa histotyjka. Viidar, kolejna planeta Separatystów, która ma stać się pułapką na wojska Republiki, kosztem mieszkańców. Jedynie zakończenie podkreśla różnice w pojmowaniu rzeczywistości ludu broniącego własnej ziemi, a klona chociażby. To bardzo dobre zakończenie do kiepskiej opowieści.

"Order of Outcasts." Kolejna planeta atakowana przez Republikę. Tym razem ponoć w celu odwrócenia uwagi. Mistrz Sev wysyła z siłami naziemnymi swego padawana, sam zaś dowodzi z orbity. Mało znacząca planeta, niewielkie osiedle, ale z mieszkańcami o ostrych "zębach" i walecznych sercach. Wynik mógłby być jeden, gdyby nie pewna zmiana losu. Rozkaz 66. Historia o wyrzutkach, o braterstwie walki, o wrogach i przyjaciołach, o Zakonie Odrzuconych.

Nie było tak źle, choć ja tych historii nie lubię, z uwagi na zbyt duże oderwanie od "rzeczywistości". Tym razem się nie nudziłem w trzech przypadkach z czterech. To chyba dobry wynik i wart zachodu, aby samemu poznać owe historie, czyż nie?

[droid]

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Clone Wars Adventures vol. 5
Scenariusz: Haden Blackman, Ryan Kaufman, Justin Lambros, Fillbach Brothers
Rysunki: Rick Lacy, Matt Fillbach, Shawn Fillbach
Cover art: Fillbach Brothers, Dan Jackson
Wydawca: Dark Horse Comics, kwiecień 2006Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016