strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Clone Wars Adventures vol. 6 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Clone Wars Adventures vol. 6

tuż przed i w trakcie ROTS (ponoć...)

Niestety to nie koniec. Czy nie uważacie, że należałoby już pogrzebać tę niezbyt wysokich lotów serię? Fakt, poprawiono jakość wydruku i dano lepszy papier. Fakt, czasami znajdzie się tu perełkę... Ale nie dziś.


"It Takes a Thief". Saesee Tiin na planecie Diado zajętej przez Separatystów. To tu znajduje się ośrodek badawczy i fabryka najnowszych myśliwców. Istny western (ten płaszczyk, saloon i wioska), sam przeciw wszystkim (gang pod ochroną szeryfa, tu lokalny dowódca bardzo przypominający oficera przyszłego Imperium), wspierany przez niezbyt szanowaną kobietę z saloonu (tu złodziejkę) o ślicznym imieniu Nadzia (Na-Jia). Pojawiają się też siepacze szeryfa (snowdroids... tu pada śnieg) i klasyczny motyw, że jak nie można wejść przez drzwi, to trzeba zmusić wroga aby... Klasyka i trąci pajęczyną.

"The Drop". A to z kolei klasyczny kicz bez specjalnej fabuły. H.O.P.E. squad (sic!) komandosów Republiki wyrusza z akcją na gazową planetę, gdzie zaginął Jedi Treetower rasy Ugnaught poszukujący specjalnego transportu Separatystów. Skoro gazowa planeta to i tytułowy zrzut odbywa się z orbity (High Orbit Precision Entry). Tyle sensu. Gdy dodam, że dalej desant odbywa się na parasolkach, że walka z jump-droidami (super z plecakiem) odbywa się w atmosferze w stylu... "najlepszych na świecie" filmów sensacyjnych (jak mu nie odbierzesz, to wsiadaj na oklep), że giną wszyscy oprócz jednego to... "Piękny" kolorowy kicz i nic więcej.


"To The Vanishing Point". Mygeeto, Ki-Adi-Mundi, bitwa i przekaz o poświęceniu życia za innych (tu młoda Jedi Rivi-Anu w swej ponoć pierwszej bitwie, ale to chyba nie ten czas na pierwsze bitwy?). Poetycka opowieść jak kapiące krople z dachu namiotu... Fakt mamy tu nadludzki wysiłek (dosłownie) ale... Ale najciekawsze jest pojawienie się na końcu Bacary i zaproszenie do... wiadomo. Myśl była ciekawa, ale zbyt krótka forma ograbiła ją z treści.

"Means And Ends""Super" nawalanka ze "złotymi myślami" Kita Fisto i Plo Koona w podwodnym więzieniu na M'Bardi, w którym z niewiadomych powodów wybuchł bunt... "Hamerykańska maść na szczury... Można i tak, można i tak", byle nie zabijać bo to Jedi. A gdy już mamy dość wymądrzania się Jedi o tym jak tłumić zamieszki, pojawia się... Dawno nie widziany, po występach na kontynencie, powraca Durge... Albo znowu coś tu nie tak z czasem, albo to historia sprzed lat. I gdy kończy się opowieść, która się nie kończy, to ciągle nie wiem o co tu chodziło oprócz nawalanki oczywiście. Hmmm...

Ta Niedomyta Kobyła jest już martwa, tylko mózg zapomniał poinformować o tym... Formuła Cartoon Network była w porządku, ale tylko do pewnego momentu. Ile można w kółko oglądać to samo? Fakt, gdyby część fabularna była z górnej półki, to o resztę nikt nawet by się nie zapytał. Niestety, autorzy tych "migawek" rzadko kiedy potrafią przekazać coś ciekawego i istotnego. Na te kilkadziesiąt stron tylko kilka jest wartościowych (oczywiście dla przyzwoitości pomijam stronę tytułową i pozostałe strony "techniczne"), ale poprzez wymieszanie ich z "destylowaną wodą" niosącą pieniądze twórcom i wydawcy, całość moim zdaniem jest do niczego. Ot, ciekawostka i kanon niestety. W rok po EIII "kanonem" próbuje się coraz częściej zapychać braki na półkach, a to nie wróży świetlanej przyszłości...

Droid
[24.08.2006]

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Clone Wars Adventures vol. 6
Scenariusz: Haden Blackman, Mike Kennedy, Fillbach Brothers
Rysunki: Matt Fillbach, Shawn Fillbach, Stewart McKenny
Wydawca: Dark Horse Comics, sierpień 2006Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016