strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Clone Wars Adventures vol. 8 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Clone Wars Adventures vol. 8

W trakcie Wojen Klonów

Do ośmiu razy sztuka (według tej nowszej konwencji). Fakt, to ciągle ta sama forma, ale... Może tym razem coś się udało?


"One of a Kind". Jak to się u nich mówi? Krzyżówka? Znaczy "crossover"? Tu akurat Marvela z Dark Horsem, co obecnie jest "na topie". Zeltronka... Łowczyni! Ale jedyna w swoim rodzaju, gdyż albinoską była, przeciwko Obi-Wanowi, w misji na Kamino... A misja miała pozbawić Republikę materiału genetycznego Jango. I dalej znowu jest to co tygryski od nawalanki lubią najbardziej na morskiej planecie. Jest mokro i gorąco zarazem, znaczy... krzyżówka.

  
"Versus". Informacja zawsze była i jest najcenniejszą rzeczą do zdobycia zarówno w naszej, jak i tej bardzo, bardzo odległej galaktyce. Ile można uczynić, ile poświęcić, ile zaryzykować, aby ją zdobyć? Luminara Unduli na arenie przeciwko trzem największym, biologicznym i nie, zabójcom na świecie. Wampa! Durk...? To taki inny dinozaur. I Evil Supreme. Jak sama nazwa wskazuje, to chyba jakiś "last action hero" całego droidziego gatunku. Ale to nie wszystko! Aby zdobyć informację od Hutta Jedi będzie walczyć bez lighsabera! Bez Jedi hokus pokus! Tylko gołymi rękami! Ha! Obstawiajcie, obstawiajcie! Ty w tej zbroi też! ... Efekt? Uczcie się fizyki. A jak obstawiacie to z pomocą najbliższych i na pewniaka.

"Old Scores". Jak zlecenie od Hutta na zabicie Jedi to... Tylko Aurra Sing może sobie z tym poradzić, czyż nie...? Ano nie. Bo to nie o byle jakiego Jedi chodziło, ale o... Podstęp w podstępie, pułapki, gonitwy, super bronie... A efekt? Nie wchodź lepiej Aurrze w drogę. A Jedi i tak jakiegoś się upoluje, czyż nie?

"Pathways". A to jest to, na co [droid] czekał najbardziej, od czasu, gdy dowiedziałem się, że ma to być opowieść o droidzie bojowym, który... Uderzył się w głowę i stracił łączność z bazą...? Ale, ale powiecie, taki droid nie może funkcjonować. Tak, ale autorzy chyba o tym zapomnieli, a nasz uszkodzony droid radzi sobie lepiej od C-3PO, a w dodatku próbuje nawrócić inne droidy na jedynie słuszną drogę wolności! Jednak nie martwcie się, droidom wolność nie jest do niczego potrzebna. I my dobrze o tym wiemy. Mierny, bierny, ale wierny. Domek ciasny, ale własny. I takie tam bajeczki dla przygłupów. Wniosek? Urocza opowieść, ale niekanoniczna. No i ten wieśniak z ojcem, a może wujem, w epilogu, który ma nadzieję naprawić droida... To chyba jednak kanon, co?

Tomik ósmy... Zdecydowanie dla młodszego czytelnika. Fakt, pełen akcji, wigoru, ciekawych rozwiązań i nawiązań, ważkich pytań... Nie, tu chyba już przesadziłem. Młodszy czytelnik tego nie wychwyci, jak chociażby przypowieści o wolności dla droida... Starszy pewnie też nie, bo kto wie dzisiaj, czym jest wolność? To se ne vrati... Nawet w tomie dziewiątym, który zapowiedziany już został. Cała nadzieja w tym, że to będzie już przedostatni. I z tą nową nadzieją...

[droid]

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Clone Wars Adventures vol. 8
Scenariusz: Matt i Shawn Fillbach and Various
Rysunki: Matt and Shawn Fillbach and Various
Cover art: Fillbach Brothers, Dan Jackson
Wydawca: Dark Horse Comics, czerwiec 2007Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016