strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Clone Wars Adventures vol. 9 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Clone Wars Adventures vol. 9

W trakcie Wojen klonów

"Najgorsze żarcie w Galaktyce"

Mam nadzieję, że to już przedostatnia odsłona opowieści spod znaku animowanych "Wojen klonów". Tym razem już tylko jeden autor,... a właściwie para, a więc opowieści są dość do siebie podobne pod względem artystycznym, czyli zarówno graficznym (to znamy już bardzo dobrze), jak i fabularnym (a to właśnie zgłębimy dokładniej tak, że już zawsze rozpoznacie "delikatną" dłoń braci Fillbach).


"Life Below". Jedi wpadli na ślad (czy aby sami) bandy "Czerwonej ręki", dowodzonej przez śliczną i niebezpieczną Ayo Morotę, która to banda jest odpowiedzialna za ostatnie zamachy na polityków. Z niebezpieczną misją poprzez kanały ściekowe Coruscant, gdzie owa banda ma swą kwaterę, wyrusza Quinlan Vos. Niestety, zostaje w dziwny sposób zdemaskowany i... To co tygryski lubią najbardziej, a zwłaszcza pewien kanclerz.

  


"Appetite for Adventure". Dexter Jettster wybrał się na Dractu, na... chyba safari. Wszystkie atrybuty tej przyjemności zostały zapewnione: sawanna, wioska tubylców, przewodnik, groźne stwory, ruchome piaski, durne zwierzęta pociągowe, niebezpieczeństwo, a na końcu mimo odniesionych ran sukces w postaci upolowanego wsadu do garnka dla przyjaciela... Trzeba być wielkim kucharzem i przyjacielem, aby... wysłuchać od Obi-Wana opinii o potrawie.

"Salvaged". Klony były tylko mięsem armatnim, jak jakiś sprzęt. I były także odzyskiwane, jak uszkodzony sprzęt. To historia pewnego pilota zniszczonego V-19 i okrętu zbierającego "odpadki". Fakt, minęło już kilka tygodni od walki, fakt, klona przy życiu utrzymały układy podtrzymania, fakt, w międzyczasie wojna się skończyła i umknął mu Rozkaz 66... A na pokładzie dzieci... Fakt, kilka nieporozumień z droidami też... A tu czeka nas kontrola sił Imperium... Dzieci? Jakie dzieci? Jaka kontrola? Co uczyni HOB-147?

"No Way Out". To chyba proroczy tytuł dla całej serii... Zaginęła drużyna Alfa-2... Aby ją odnaleźć wysłano... Mace'a Windu? Hmm... Naciągane i to zbyt mocno. Ale może ktoś lubi tajemnicze miasta, tajemnicze droidy, tajemnicze księżniczki, tajemniczych zombi, tajemniczą "klątwę", tajemnicze wampiry, tajemniczych... I tak do końca. Jest tajemniczo, ale czy to SW? Być może... Ale czy klon, droid, Jedi, miecz świetlny, Mace, czy holokron wystarczą?

No, udało się. Jeszcze jeden raz i koniec. Przemęczymy się. Nowa nadzieja na horyzoncie. Do ostatniej razy...

Droid
[24. 11. 2007]

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Clone Wars Adventures vol. 9
Scenariusz: Matt i Shawn Fillbach
Rysunki: Matt and Shawn Fillbach
Cover art: Fillbach Brothers
Wydawca: Dark Horse Comics, październik 2007Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016