strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Clone Wars Photo Comic nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Clone Wars Photo Comic
Blisko 21 lat przed bitwą o Yavin"Intervene, we must!"

Ostatnie wydawnictwo dawniej Tokyopop z serii "PhotoComic" to wyciąg z pierwszych dziesięciu odcinków animowanych "Wojen Klonów" według Tartakovskiego. Więcej nie było i nie będzie, a więc to tylko fragment sezonu pierwszego. Trudno tu mówić o "foto-komiksie", gdyż w książeczce przedstawione są kadry z filmu animowanego, w dodatku odpowiednio dobrane i przycięte A mimo to da się odczuć klimat oryginału.

Poczynając od Muunilinst, gdzie na wyraźne "życzenie" Wielkiego Kanclerza Palpatine'a, Anakin dostaje dowództwo sił powietrznych (tu kosmicznych), a Obi-Wan prowadzi do boju siły lądowe Republiki na super-działo i centrum dowodzenia, gdzie na drodze stanie mu "kawaleria" z lancami dowodzona przez Durge. Poprzez Mon Calamari i wspieranie jedynie słusznych Mon Calamari przeciwko Quarenom przez mistrza Kita Fisto, łącznie z super-działem podwodnym (tu chyba najlepiej widać, że strona Republiki i Jedi wcale nie musiała być tą jedynie słuszną). Do Rattatak z areną pełną gladiatorów, gdzie poznajemy Asajj Ventress, a Dooku pozyskuje nową uczennicę, którą zaraz wysyła "na polowanie". Aż na końcu znowu na Muunilinst przeżywamy pojedynek Obiego z Durge i Anakina z tajemniczym myśliwcem i... Koniec. Historia urywa się w chwili skoku w nadprzestrzeń.

Szkoda, że nie ma więcej. Dla tych, którzy nie mają dostępu do DVD, byłaby to z pewnością niezła alternatywa. Niestety... Ale z drugiej strony wydawnictwa Tokyopop nie są szczytem możliwości w dziedzinie komiksu, więc nie ma czego żałować. Potraktujmy więc tę serię jako ciekawostkę i zajmijmy się czymś ciekawszym.

Droid
[09. 07. 2008]

Tytuł: Clone Wars Photo Comic
Wydawca: Mike Richardson
Projektant: Stephen Reichert
Dyrektor artystyczny: Lia Ribacchi
Redakcja: Randy Stradley
Wydawca: Dark Horse Comics, maj 2008


|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016