strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Dark Times #6 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDark Times #6: Parallels #1 z 5

Dziewiętnaście lat przed bitwą o YavinQuinlan Vos: "Niech Moc będzie z Tobą."
K'kruhk: "Spotkamy się ponownie, gdy ta wojna dobiegnie końca, Quinlanie."

Nie ma Wheatleya, jest Ross. Nie ma Jennira i Vadera, jest mistrz K'kruhk. Tak w telegraficznym skrócie przedstawiają się roszady personalne zastane w nowym rozdziale serii Dark Times. Bynajmniej seria nic nie straciła ze swego uroku, a w pierwszym zeszycie "Paraleli" nowy rysownik i nowy (stary) bohater Jedi godnie zastępują poprzedników.

Ostatnie dni Wojen klonów. Zwycięzcy z Saleucami żegnają się i ruszają na kolejne linie frontu. Losy Aayli Secury i Quinlana Vosa już poznaliśmy, pora na odtworzenie historii mistrza K'kruhka i mistrzyni Jeisel, którzy mają dołączyć do mistrza Ki-Adi-Mundi na Mygeeto. Los sprawia, że Rozkaz 66 zastanie ich w zupełnie innym miejscu - w systemie Bogden, w centrum szkolenia Jedi. I tak ponad połowa zeszytu poświęcona jest dramatycznej walce Jedi z bezdusznie wykonującymi rozkaz klonami. Jak przystało na Micka Harrisona przedstawiona opowieść chwyta za serce. Nie może być inaczej, gdy nieunikniona jest śmierć dzieci i ich opiekunów. Nie ma śmierci - jest Moc. Dlaczego zostali zaatakowani, gdzie mają się udać? I tylko jedna odpowiedź - "nie wiem". Garstkę niedobitków stać na razie tylko na ucieczkę. Możemy przypuszczać, że z czasem los skrzyżuje ich ścieżki z załogą Uhumele, a ta ma na razie swoje kłopoty. Na planecie Pizkos w tarapaty wpadają Bomo Greenbark, Ratty i Janks. Nie wszyscy powrócą na pokład statku...

Początek nowej opowieści i już wiadomo, że Dark Times utrzymuje wysoki poziom. Zmienił się co prawda rysownik, ale o pracach Kanadyjczyka Dave'a Rossa (wcześniej pracował m.in. dla Marvela i DC) należy mówić w samych superlatywach. Dba o wszystkie plany i bardzo dobrze czuje się w klimacie Gwiezdnych wojen. Wrażenie robią sceny walk z użyciem mieczy świetnych, a pierwszorzędny był szał bitewny K'kruhka. Szwankują nieco kolory - niezbyt nasycone i zbyt pastelowe, ale to już tylko kwestia gustu i można się przyzwyczaić.

I na koniec szybkie informacje na temat przyszłości "zaginionych bohaterów". Darth Vader powróci po "Paralelach", natomiast na Dassa Jennira przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Jak długo, tego dokładnie nie wiadomo.

Rif
[06. 11. 2007]

Fabuła: 8/10
Rysunek: 8/10


|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Star Wars: Dark Times: Parallels #1/5 (Star Wars: Republic #89)
Scenariusz: Mick Harrison
Rysunki: Dave Ross
Okładka: Zack Howard
Kolory: Alex Wald
Wydawca: Dark Horse Comics, październik 2007

W następnym zeszycie: Dark Times #7


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016