strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Dark Lords of the Sith - Special Ashcan Edition nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyDark Lords of the Sith - Special Ashcan Edition

"Dark Lords of the Sith - Special Ashcan Edition" ukazał się na łamach pierwszego numeru Topps Star Wars Galaxy Magazine i wzbudził od razu nie ladą sensację. Po pierwsze, miało to miejsce parę tygodni przed wydaniem pierwszego zeszytu "DLOTS" we wrześniu 1994 r. i stanowiło element kampanii reklamowej nowej serii "Opowieści", po drugie, ten brytyjski nakład pokazał inny sposób patrzenia na prace zza oceanu. Mianowicie wydanie jest w całości czarno-białe.

"DLOTS - Special Ashcan Edition" jest zapowiedzią pierwszego numeru, które zawiera trzynaście pierwszych stron. Na ich łamach poznajemy dalsze losy wygnanego Mrocznego Lorda Sith - Naga Sadowa, jego ucieczkę przed statkami Republiki, a także zostaje nam przedstawiony niepokorny młody Jedi - Exar Kun i jego mistrz - Vodo. Jesteśmy także świadkami zbrodni dokonanych przez Setala i Aleemę Keto mordujących potęgą ciemnej strony Mocy rodziców, ministrów i innych niewygodnych świadków. Wszystko to w przepięknych, jakże oryginalnych czarno-białych barwach.

Jeżeli o mnie chodzi, o wiele bardziej przypadły mi do gustu cienie, szarość i gra świateł, niż kolory Pameli Rambo w regularnych zeszytach, dlatego też ten dodatek oceniam pod względem graficznym o wiele wyżej niż podstawowych "Mrocznych Lordów...". Żałuję jedynie, iż cały "DLOTS" nie został wydany w podobnej wersji. Największym smaczkiem są jednak zamieszczone na końcu grafiki i szkice Chrisa Gossetta i Mike'a Barreiro przedstawiające głównych postaci i wydarzenia, np. Mrocznego Lorda Exara Kuna z podwójnym mieczem świetlnym czy zwycięskiego żołnierza Krath. Dodatkowo zamieszczono też krótki przegląd pozycji komiksowych SW wraz z opisami.


Asch

Fabuła: 10/10
Grafika: 10/10
|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Tales of the Jedi: Dark Lords of the Sith - Special Ashcan Edition
Scenariusz: Tom Veitch
Rysunki: Christian Gossett
Tusz: Bob Wiacek
Okładka: Hugh Fleming
Wydanie w USA: Dark Horse/Topps, 1994
Wydanie w Polsce: brakFigurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016