strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Empire #30 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyEmpire #30: In the Shadows of Their Fathers, część druga z pięciu

osiem miesięcy po Nowej nadziei

"We can't shake them - We have to stand and fight!"

Kolejna odsłona jakże ciekawej z założenia historii powrotu na Jabiim... Cóż, ale strasznie przegadana ta odsłona, zupełnie nie jak komiks... A może tak trzeba było? Trzeba było wyjaśnić absolutnie wszystkim o co tu naprawdę chodzi? Od wycofania się Republiki, poprzez złamane serca, a dalej kilkadziesiąt lat walki i narastającej wrogości do obcych. Okazuje się, że Rebelianci nie byli pierwszymi, którzy zaoferowali pomoc. Ale byli pierwszymi zaproszonymi i to przez przywódcę Nolana. Wielkie ryzyko podjął i nie spodziewał się aż takiego efektu. Skywalker, syn zdrajcy Skywalkera, postawił nogę na Jabiim. Zabić go!

Lecz Nolan dojrzał już zupełnie inną możliwość... Po wielu latach walki z władcami planety lojalnymi Imperium, wreszcie pojawiła się nadzieja na przełom, na zwycięstwo. Tylko co dalej? Żyć w izolacji nie sposób, trzeba będzie się zmierzyć z samym Imperium i może właśnie dlatego Rebelia stała się tak atrakcyjną alternatywą? Lecz nie dla wszystkich. A może dogadać się z Imperium? Wydać Rebelów? A może jednak ich zabić, a potem wydać Imperium?

Wbrew pozorom dla Nolana Anakin nie był potworem. Fakt, to on wydał rozkaz odwrotu, ale być może nie miał innego wyjścia? Najciekawsze jednak jest to, że jego zdrada zjednoczyła Jabiim i dała niezbędną siłę do walki. Cóż... Może jeszcze nie pora? Lepiej zwolnić Luka i Leię, niech wracają do siebie...

Ale, ale, zapomnieliśmy o nieszczęsnych X-wingach na orbicie. A tam... Cały kosmos w Tie, jednym SD i flotą statków niewolniczych... Imperium postanowiło raz na zawsze rozwiązać problem Jabiim. Będziemy walczyć!


[droid]  

  

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Empire #30: In the Shadows of Their Fathers, part II
Scenariusz: Thomas Andrews
Rysunki: Adriana Melo
Kolory: Michael Atiyeh
Okładka: Tomas Giorello
Wydawca: Dark Horse Comics, marzecFigurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016