strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Empire #35 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyEmpire #35: Model Officer

osiem miesięcy po Nowej nadziei

"Never lie to Vader."

Pamiętacie Jabiim? No fakt, to było... No, niedawno, ale wynudziło mnie setnie. Dziś powraca nieszczęsna planeta w postaci schwytanego rebelianta Jorina Sola. Vader poszukuje floty Rebelii. Udało mu się "wydusić" z Sola schemat przemieszczania armady, brak mu tylko punktu zaczepienia. Trzeba zdobyć dane początkowe. Trzeba schwytać języka. Wywiad donosi o kolejnych miejscach, gdzie można spotkać rebeluchów. Więc w czym problem? No właśnie, w podwładnych. Żołnierz Imperium został wyszkolony w zabijaniu wroga, a tu nagle Vader żąda żywych? Można spróbować. Pierwszy ostrzał z orbity placówki zwiadowców Rebelii dał efekt... Vader nie był zadowolony. Następnie próba przechwycenia "blockade runnera"... Vader był... No to może osada sprzyjająca... Vader...

Rysunek nienajgorszy, choć widziałem lepszy. Istoty wyglądają papierowo, za to okręty całkiem, całkiem. Cóż, SW już przyzwyczaiło nas do tego, że nic nie wygląda na to czym jest, to i tym razem zakończenie jest "zaskakujące". Historia niezbyt porywająca, choć element "komiczny" zmagania się Lorda Vadera z podwładnymi daje sporo radości. Nie jest to komiks marzeń, ale można wyrobić sobie obraz tytułowego modelowego oficera Imperium.


[droid]


Warto zaznaczyć, że autor scenariusza John Jackson Miller jeszcze do niedawna tworzył opowieści o Iron Manie, a więc o jednej ze sztandarowych postaci uniwersum Marvela. Już za kilka miesięcy wraz z rysownikiem tego zeszytu, Brianem Chingiem (m.in. Obsesja), powróci do świata Gwiezdnych wojen w nowej serii Knights of the Old Republic.

Rif  

  

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Empire #35: Model Officer
Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Brian Ching
Kolory: Michael Atiyeh
Okładka: Michael Satfin i Dan Jackson
Wydawca: Dark Horse Comics, sierpień 2005 (+ dwa miesiące spóźnienia)Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016