strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Empire #38 - The Wrong Side of War #3/5 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny
SW Empire #38 - The Wrong Side of War #3/5
Welles Hartley i Davide Fabbri
Dark Horse - grudzień 2005 r.
8 miesięcy po ANHJak to w odcinku środkowym akcja się rozwija. Jorin Sol jest nadal "urabiany" torturami na lojalnego współpracownika Imperium. I nic nie wskazuje na to, aby "dostrajanie" szybko się zakończyło zwłaszcza, że pracami kieruje śliczna, a i złowieszcza pani oficer. Te kobiety...

Janek zaś próbuje dopasować się do nowych struktur i kolegów, lecz mu to nie wychodzi. Odbieram nadal wszelkie perypetie Sunbera jako tendencyjne. Spójrzcie na okładkę, to nowy kolega. To tak jakby człowieka postawić na przeciwko goryla i wcale nie chodzi mi o ssaka, ale o bezmózgiego przygłupa przypakowanego sterydami i testosteronem. Jak taki kawał mięcha został oficerem? Przy takim kontraście nie może dziwić fakt, że Janek popada w tarapaty, że grozi bronią drugiemu żołnierzowi i to jeszcze w obronie... Istny Hans Solo. A efekt? Znowu sąd wojskowy. Widzicie dokąd zmierzają autorzy?Wróćmy do jedynie słusznej strony, czyli Rebelii. Odkrycie fabryki z niewolnikami powoduje zamieszanie w szeregach. Z jednej strony sierżant Basso, weteran z Ralltiir, chce ratować nieszczęśników. Z drugiej strony klon Abbs, dla którego misja jest najważniejsza, nie potrafi zrozumieć, dlaczego "konieczne straty" stają się jeńcami wojennymi i kolejnymi "sierotami" do karmienia dla Rebelii, której i tak wszystkiego brakuje. Z trzeciej strony dla kapitana Harrana sprawa urasta do prawie nierozwiązywalnego problemu. Na szczęście mamy Luka z jego odpowiednimi sugestiami i wszyscy zasiadają do ułożenia nowego planu. Jorin Sol to raz, paliwo to dwa (R2-D2 poprawił dane o kierunku przepływu pomiędzy tankowcem a zbiornikami bazy), niewolnicy to trzy. A gdzie jest Deen? Deen "załatwiła", dzięki swemu urokowi osobistemu, opuszczenie bazy przez większość wojsk Imperium w celu... Mam kolejne wrażenie, że obie piękne panie (i ta biała, i ta czarna) spotkają się w końcu na ubitej ziemi.

I żeby jeszcze bardziej namieszać (to środkowy odcinek) autorzy na drodze Luka stawiają dawno niewidzianego znajomego... Bardzo ciekawego znajomego z punktu widzenia EU. Tyle tylko, że...

To wszystko na dziś. Końca się domyślamy ("i żyli długo i szczęśliwie", oczywiście ci biali i na biało przemalowani, i nie są to szturmowcy). Ale to jeszcze dwa odcinki w znanej nam już oprawie graficznej, dlatego dzisiaj już o niej nie wspomnę. Cóż... Dożyjemy, zobaczymy.
[droid]
[14.01.2005]

|przeczytaj inne recenzje|Scenariusz: Welles Hartley
Rysunki: Davide Fabbri
Tusz: Christian Dalla Vecchia
Kolory: Davide Fabbri
Wydawca: Dark Horse Comics, grudzień 2005Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016