strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Empire #40 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyEmpire #40: The Wrong Side of War #5/5

osiem miesięcy po Nowej nadziei

O warsztacie było w poprzednim odcinku i nie będę się powtarzał, tam zapraszam miłośników techniki twórczej.

Wreszcie po tylu odcinkach akcja zmierza ku finałowi. Jeńca odbijamy, ale nie ma jak wrócić na tankowiec. Tankowiec nie wystartuje, bo powróciły niedobitki z Thili (szybko jak w EIII). Janek dostał w pysk od Luka i teraz próbuje wrócić do służby, zdradzony przez byłego przyjaciela (co znaczy wyszkolenie, żadne mdłe gadki szpiega nie zmienią podstawowych nawyków piechoty). X-wingi przyleciały, Luke ratuje więźniów, znajdują transport...

I na scenę wkracza Janek "Tank" Sunber z blasterem. A jaki był koniec? Z pewnego punktu widzenia zaskakujący. Czy akcja spełniła pokładane w niej nadzieje? Czy nie było to pyrrusowe zwycięstwo? Nie jedna jeszcze niespodzianka czeka Rebeliantów. Nawet ktoś stwierdza, że wszystko poszło zgodnie z planem. Jakim? Czyim? Ale o tym to już w następnej serii, o jakże oczywistej nazwie "Rebellion".

Koniec serii "Empire". Nie była to najgorsza seria, choć co tu dużo mówić była przeciętna w porównaniu chociażby z "Republic". Wina leży moim zdaniem po stronie zaangażowanych artystów. O ile tematy jeszcze nie były najgorsze to już wykonanie... Całkiem spokojnie seria mogła liczyć mniej odcinków, aby uniknąć wodolejstwa, tak jak w tej ostatniej historii. No i do rysowników nie miała ci ona szczęścia. Był nawet odcinek rysowany na raty przez dwójkę artystów. Czy "Rebellion" będzie lepsza? A niby dlaczego? Ale nic to, zobaczymy. I to szybciej niż się spodziewacie.


[droid]  

  

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Empire #40: The Wrong Side of War #5/5
Scenariusz: Welles Hartley
Ołówek: Davide Fabbri
Tusz: Christian Dalla Vecchia Kolory: Neziti Domenico
Okładka: David Michael Beck i Brad Anderson
Wydawca: Dark Horse Comics, luty 2006Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016