strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Infinities: The Empire Strikes Back nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


ktos oberwal
Han Solo - Jedi? - w Infinities wszystko się zdarzyć może.

Vader vs Yoda vs Qui-Gon Jinn vs Obi-Wan Kenobi vs Mace Windu. Brakuje tylko Aliena i Terminatora. To nie informacja z planu z kręconego właśnie epizodu trzeciego, a jedynie opis pewnej sceny z Infinities: The Empire Strikes Back
logo to coś czego nie mogło zabraknąć

Powracamy do świata Infinities, by przedstawić kolejną wspaniałą przygodę alternatywnego uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Po Nowej Nadziei wydawnictwo Dark Horse przygotowało nam następny epizod sagi - Imperium Kontratakuje.Qui-Gon vs. Ani

"Co by było, gdyby...?" Zgodnie z zasadą przyświecającą tytułom serii Infinites, a którą zaprezentowałem przy okazji recenzji Infinites: A New Hope, wydarzenia w Imperium Kontratakuje zaczynają się od potężnego wstrząsu, który wywraca do góry nogami kontinuum uniwersum Gwiezdnych Wojen.
Przekonajmy się jak pewnie wydarzenie mogło diametralnie zmienić losy naszych bohaterów. Ani vs. Yoda

Hoth. Trzy lata po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci, Luke Skywalker i Han Solo wybierają się na patrol dookoła nowoutworzonej bazy rebeliantów. Podobnie jak to miało miejsce na filmie Luke zostaje pochwycony przez wampe i uwięziony w lodowej jaskini. Uwalnia się, zabijając stwora chce uciec, ale dosięga go cios jeszcze jednej wampy, która przybyła szybciej niż w znanej nam wersji. Luke pokonuje kolejną przeszkodę, ale zostaje śmiertelnie ranny.
Han vs. Luke Na bezkresnej lodowej pustyni nie ma sił, by kontynuować wędrówkę. W tym czasie zaniepokojony nieobecnością przyjaciela, Han Solo, wyrusza na poszukiwania. Odnajduje Luke'a, który majaczy o swej wizji: "...musisz wyruszyć na Dagobah... odnalezć Yodę... zostać Jedi", aż wreszcie wyrywa agonalne: "Ty! Musisz lecieć na Dagobah!" i umiera.

Galaktyka Gwiezdnych Wojen już nie jest takim samym miejscem - Luke Skywalker ginie, a Han Solo wierzy, że to właśnie do niego kierowane były ostatnie słowa Luke'a.

Boba vs. Han Wyobrazcie sobie Hana Solo, który już normalnie miał wysokie mniemanie o sobie, gdy zaczyna wierzyć, że wkrótce zostanie rycerzem Jedi. Dalsza akcja komiksu dostarcza niemałych emocji, bo zamieszanie robi się nieprawdopodobne.

Odkrywając kolejne plansze zwiedzamy Miasto w Chmurach, Tatooine, a także trafiamy na Dagobah, które będzie scenerią kulminacyjnych scen.

Całość komiksu utrzymana jest w tonacji bardziej na wesoło niż to miało miejsce w przypadku Nowej Nadziei, ale ogólnie nie odbiega od klimatu sagi. Alternatywne wydarzenia pozwoliły scenarzyście i autorom rysunków na stworzenie masy soczystych smaczków, które winny cieszyć wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen.
Ani vs. Jabba Jabba vs. Bib
Leia vs. ? By nie zdradzać wielu szczegółów warto wskazać jedynie, że Boba Fett zostaje pokazany w trakcie wydarzeń w Mieście w Chmurach bez swego hełmu (wykapany tata), a na Tatooine, Solo spotyka mocno podstarzałego, z obciętym rogiem, Devorianina Villie (postać znana z serii ongoing). Wspaniały ubaw można mieć obserwując demolkę w pałacu Jabby i spotkanie po latach Vadera z 3-PO.

Komiksy z serii Infinities: Empire Strikes Back, to kolejny raz rewelacyjnie wykonana przez gości z Dark Horse, robota. Świetny scenariusz i równie sympatyczne rysunki nie pozwalają nam nudzić się w trakcie lektury. Zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję i przekonać się na własne oczy, czym jeszcze zaskoczą nas kolejne strony.

Na koniec warto dodać, że po prawie rocznej przerwie od listopada 2003 roku Dark Horse rozpocznie wydawanie kolejnej mini-serii, czyli oczywiście Return of the Jedi. Na pewno nie zabraknie niespodzianek.

Rif

Fabuła: 8/10
Grafika: 7/10
|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: Infinities: The Empire Strikes Back
Scenariusz: Dave Land
Rysunki: Davide Fabbri
Tusz: Christian Dalla Vecchia
Kolory: Dan Jackson
Okładki: Chris Bachalo
Wydawca: Dark Horse Comics, 2002
Wydanie: 4 zeszyty lub TPBFigurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016