strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Kenix Kil nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


powiększ okładkę
Kenix Kil to trzeci i jak na razie ostatni komiks z cyklu one-shotów Bounty Hunters. Nie doczekał się polskiego wydania, a szkoda.

powiększ...
Warto go przeczytać chociażby ze względu na umiejętne (choć mocno naciągane) połączenie opowieści o łowcach nagród z historią bohatera znanej u nas serii Karmazynowe Imperium. Tytułowy Kenix Kil to nikt inny jak sam Kir Kanos, czyli ostatni członek podległej imperatorowi osobistej gwardii. Po pokonaniu Carnora Jaxa, Kanos stał się łakomym kąskiem dla wszystkich łowców nagród (w galaktyce, rzecz jasna). Cena za jego głowę, niemała już za czasów uzurpatora Jaxa, została jeszcze podwyższona, co w praktyce oznacza dla niego nieustanną ucieczkę i wygnanie ze świadomością czyhającego zewsząd zagrożenia.

W sytuacji permanentnego polowania na jego osobę, Kanos udaje się na planetę pełną łowców i postanawia (przy pomocy wyobraźni scenarzysty Randy'ego Stradleya) sam zostać bounty hunterem. Przybiera imię Kenix Kil, obmyśla plan pozbycia się innych łowców, co jednocześnie daje mu szansę zlikwidowania kolejnego zdrajcy Imperium...

powiększ...

Scenariusz ciekawy, choć prosty, napisany został przez człowieka odpowiedzialnego między innymi za obie części Karmazynowego Imperium. Trzeba natomiast przyczepić się do strony wizualnej. Świat stworzony przez rysownika Javiera Saltaresa nie ma zbyt wiele wspólnego ze światem Gwiezdnych Wojen. Pierwszy raz rysował on komiks starwarsowy i to niestety widać. Oglądając plansze przenosimy się raczej gdzieś do Meksyku, pomiędzy bossów kartelu narkotykowego, a nie do miejsca pobytu łowców nagród. Ogólnie kreska ciekawa, chociaż niektórzy obcy wyglądają co najmniej dziwacznie [to chyba dobrze, bo alieny powinny wyglądać dziwacznie z samego założenia. No chyba, że ktoś tu lubi Star Treka ;) - przyp. złośliwego Frankiego]. Pozostaje mieć nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.

Kielo

Fabuła: 7/10
Grafika:  5/10

Tytuł: Bounty Hunters: Kenix Kil
Scenariusz: Randy Stradley
Rysunki: Javier Saltares, Christopher Ivy
Wydawca: Dark Horse Comics, październik 1999
Cena: $2.95

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016