strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Knights of the Old Republic #9 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyKnights of the Old Republic #9: Flashpoint Interlude: Homecoming

3963 lata przed bitwą o Yavin

Czas na piknik… znaczy przerwę i zmianę rysownika. Czemu? Nie wiem… Być może właśnie po to, aby pokazać co dzieje się z naszymi "wizjonerami", a właściwie mistrzem Lucienem Draayem i dlaczego właśnie tak wszystko się potoczyło. Znaczy wracamy do domu mistrza, a tam… Dawno, dawno temu…

Rysunek Briana jest jak każdy widzi, sztuczny… Przynajmniej wiesz, że czytasz (oglądasz) komiks. Niby postacie to humanoidy,… a takie nie nasze. Niby tło zużyte,… a właściwie postarzone dla potrzeb. Jednym słowem to nie nasze życie, a "kino". Tylko czemu zaciągało mi tu mangą…? A nieważne. Najlepiej autorowi wychodzi to, czego nie widać, albo widoczne jest słabo. W sumie ujdzie, ale wróćmy do historii, bo jest znacznie ciekawsza.

Nasi zdolni "wizjonerzy" (cała piątka, czy raczej czwórka ze sternikiem) zostali wezwanie na Coruscant przed oblicze Rady, aby złożyć raport z dotychczasowych dokonań, a raczej ich braku. Przy okazji aby zwalić wszystko na naszego ulubieńca. A tu dowiadujemy się, że Lucien pochodzi stąd, że jego matka jest Jedi, że szkoliła wszystkich "wizjonerów", że tato… itd. itp. Jest dobrze. Pojawia się nawet tajemniczy Haazen… To jeden motyw, ten z przeszłości. Od tego wszystko się zaczęło… A może, czego było następstwem…? A może to Exar Kun…? A może…? Drugi motyw to "spowiedź" i decyzja Najwyższej Rady, aby… I co na to nasi "wybrańcy"?

To nie koniec. Dobrze, że poznaliśmy historię Lucienia, że został przywódcą i dlaczego, że jest doskonałym wojownikiem… Może właśnie dlatego nie dał rady przewidzieć reakcji własnego padawana…? No i ten Haazen… Niby odcinek o niczym, Zayna i towarzyszy brak, ale… Czasem warto pogłębić "dno".


Droid
[08. 01. 2007]

Tytuł: Knights of the Old Republic #9: Flashpoint Interlude: Homecoming
Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Dustin Weaver
Kolory: Michael Atiyeh
Okładka: Brian Ching
Wydawca: Dark Horse Comics, październik 2006

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016