strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Knights of the Old Republic #13 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyKnights of the Old Republic #13: Days of Fear #1 z 3

3963 lata przed bitwą o Yavin
Slyssk: "Jesteś mym Ghrakhowsk! Jesteś pierwszą osobą, której jestem winny dług życia! Nigdy wcześniej nikt nawet nie chciał ratować mego życia!"

Cisza i spokój... Niewątpliwie po całym tym zamieszaniu nasi bohaterowie wreszcie oczekiwali "urlopu"... Lecz nie dane im było. Fakt na rozstanie przyszła pora i Jarael z Camperem odeszli swoją drogą, a Zayne z Gryphem swoją... na planecie Raltiir, gdzie zaległy cienie... Czyżby koniec? Ależ skąd. To tylko nowe możliwości rozwijania opowieści, albo nowa historia, zależy jak patrzeć.

"Days of Fear" otwierają nowy etap w historii komiksów z serii KOTOR. Całość zakończy się koło numeru 27 jeszcze ponoć w tym roku. Przebrniemy poprzez "fear", "anger", "hate" i "suffering" do... To się okaże. Dziś jeszcze czas na rozrywkę zorganizowaną przez niezawodnego Grypha w postaci... nowego bohatera, lekko niedotlenionego Trandoshanina Slysska, który... "załatwił" nowy transport. To bardzo mądra przypowieść, że nie wolno lekce sobie ważyć "uczuć" obcych istot, gdyż z głupiego dowcipu wyjść może.... dług honorowy do końca życia.

A co poza tym? Hmmm... Nie rozstajemy się chyba z piękną, choć bladą i niedożywioną Jareal oraz nieobecnym Camperem, gdyż... Ktoś ich szuka, znaczy Campera. Ktoś ich śladem wysyła... I tu czas na wspomnienie gry KotOR w postaci droida o wdzięcznym imieniu HK (24 by nie było wątpliwości - dop. Rif). Tak więc...

Zaczęło się dobrze, przynajmniej w warstwie fabularnej. Za to rysunek... jak zwykle "plastikowy", a więc komiksowo poprawny. Nasi Arkanianie mają problem natury cybernetycznej, uciekinierzy z Taris... natury logistycznej w postaci "zaopatrzenia" floty Republiki przed bitwą z Mandalorianami... Jednym słowem, this is it! A dokąd to prowadzi? A to już w następnym odcinku.

Droid
[21. 03. 2007]

Fabuła: x/x
Grafika: x/x

Tytuł: Knights of the Old Republic #13: Days of Fear #1 z 3
Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Dustin Weaver
Kolory: Michael Atiyeh
Okładki: Brian Ching i Michael Atiyeh
Wydawca: Dark Horse Comics, styczeń 2007

W następnym zeszycie: Knights of the Old Republic #14

|przeczytaj inne recenzje|


  
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016