strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Knights of the Old Republic #17 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyKnights of the Old Republic #17: Nights of Anger #2 z 3

3963 lata przed bitwą o Yavin
Mistrz Arca Jeth: "Bardziej niebezpieczny od głupiego Arkanianina może być jedynie mądry."

Ciąg dalszy opowieści o Arkanianach... z nowym rysownikiem (debiutował w zeszycie numer 12 - dop. Rif) . To pierwsze to dobra wiadomość, to drugie niestety już nie. Harvey rysuje... postacie... i nic poza tym. Kolejna telenowela... Jedna, czy dwie plansze szerszego planu wiosny nie czynią i widać, że albo nie miał czasu, albo nie lubi rysować... tła (czyt: nie umie). Za to bohaterowie wyglądają całkiem dobrze i... to tyle o... artyście? Okładkę narysował zaś Colin Wilson,... który scenariusza za bardzo nie znał. Maniera z dymkami na okładce też do moich ulubionych nie należy. Plansza to też jakiś margines opowieści, więc... dajmy spokój kolejnemu artyście. Czy ktoś jeszcze figuruje na liście płac oprócz darmozjadów? Kolory... Cóż, dla mnie to kolejna bzdura, aby do podkładania kolorów angażować kogoś innego niż tego od kreski. Ale widać, że co kraj to... Z drugiej strony kolory w porównaniu z okładką i rysunkiem wypadły całkiem nienajgorzej, a zasługą to jest... Gdzie ta lista płac...? O, mam! Michael Atiyeh... O! I jest obok drugiego rzemieślnika, który wpisywał litery... Też Michael, ale Heisler. Makerze! Czy warte to tego?

No właśnie, czas na autora scenariusza i opowieść. A skoro już poruszyliśmy element okładki, to rozwiążmy jedną (z dwóch) zagadkę bieżącego numeru. Zayne... Siedzi w celi atakowanego przez Mandalorian okrętu Republiki. W ataku nowe oddziały, czyli "Neo-Crusader Shock Troops". I koniec tematu. A okładka? No fakt, atak idzie całkiem dobrze po myśli jednej ze stron (zagadka: której?), a więc pozostali muszą się wycofać. I wcale to nie tak jak na okładce, choć postacie te same. I druga zagadka, a w sumie główny temat tego odcinka. Arkanianie w postaci Lorda Adasci pomagają Camperowi w leczeniu... Poczułem się jak u Landa w Mieście w Chmurach... Zbyt to piękne, aby... Fakt, trochę się wyjaśniło z przeszłości Campera, o ile to co mówił Lord ma jakąś wartość, bo wyjściem do odcinka trzeciego jest projekt specjalny, w którym muszą uczestniczyć "dobrowolnie" i nie zawsze świadomie: Camper, Jarael i Rohlan, bohater ludowy Mandalorian... Co? Ano... To też ciekawa kwestia, czyż nie?

W sumie tak sobie. Ciekawe jacy artyści podejmą wyzwanie odcinka trzeciego? I jak im pójdzie? Jeśli tak samo, to ja dziękuję. Ale powieść toczy się dalej... A z nią historia... Może i prawdziwa?

Droid
[15. 07. 2007]

Fabuła: xx/xx
Grafika: xx/xx

Tytuł: Knights of the Old Republic #17: Days of Fear #2 z 3
Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Harvey Tolibao
Kolory: Michael Atiyeh
Okładka: Colin Wilson
Wydawca: Dark Horse Comics, maj 2007

W następnym zeszycie: Knights of the Old Republic #18

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016