strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Knights of the Old Republic #19 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyKnights of the Old Republic #19: Daze of Hate #1 z 3

3963 lata przed bitwą o Yavin
Mistrz Lucien - "Co ty wyprawiasz, Arkoh?"
Lord Adasca - "Coś czego nigdy nie uczynisz, Lucien. Spełniam marzenia swej rodziny."

Najpierw uwaga techniczna. Jeśli jeszcze raz zobaczycie okładkę z dymkami, to możecie ją... pominąć. Żadna z tych okładek nie ma wielkiego związku z treścią komiksu. Tak jest i tym razem... Zmiana rysownika też nie wpłynęła na poprawę wizerunku serii. Za to fabuła...

Pierwszy odcinek nowej "podserii" jest odcinkiem typu "spotkanie po latach". Ci co przeżyli zbierają się w jednym miejscu, nieważne dlaczego, co stwarza nowy punkt wyjścia w przyszłość. A więc po kolei na scenę wychodzą: Lord Adasca, Jarael, admirał Karath, Zayne, Squint, Rohlan, Lucien Draay i na końcu...

A o co chodzi? Sądzę, że o licytację (socjalistycznych przetargów tam nie było). Czego? Wiadomo, robali i ich nowych umiejętności, do czego rękę przyłożył "nieobecny" Camper. Ale to decydującą rolę w przydziałach ma mieć Adascorp... Czy to tak będzie?

Miłym i dowcipnym zarazem jest motyw Jarael, która co chwilę spotyka swych dawno niewidzianych znajomych,... czym wprawia w zakłopotanie Adascę. I żeby tego było mało, to jeszcze nieoczekiwanie na kieliszek wina wpada stary przyjaciel z dzieciństwa, kiedy to ich ojcowie rządzili rodzinnymi kartelami. A o kim mowa?

I jeszcze ciekawostka. Czasem poza komiksem, na końcu, pojawiają się jakby materiały dodatkowe. Nie, nie mówię o dziale łączności z czytelnikiem. Tym razem dostaliśmy zapis pewnej rozmowy sprzed lat, gdy Camper, wtedy jeszcze nie miał tego przydomka, choć ostatnie zdania sugerują przyszłość, rozważa pewne możliwości likwidacji wielkich ilości śmieci przy pomocy... A jak to zwykle bywa z genialnymi wynalazkami, znajduje się ktoś, kto ma inne spojrzenie. Ciekawsze? Być może, ale z pewnością bardziej niebezpieczne.

Mroczny Konik już nas przyzwyczaił do schematów. Pierwszy odcinek treściwy, reszta to ble, ble, ble i na końcu rozwiązanie. Prawie jak dramat antyczny,... a prawie czyni różnicę. Pewnie i tym razem będzie podobnie, choć tu, akurat zamiast finału, dostaniemy nowy układ figur na szachownicy dziejów bardzo, bardzo odległej galaktyki... Rządzonej przez Adascorp?

Droid
[22. 09. 2007]

Fabuła: xx/xx
Grafika: xx/xx

Tytuł: Knights of the Old Republic #19: Daze of Hate #1 z 3
Scenariusz: John Jackson Miller
Rysunki: Bong Dazo
Kolory: Michael Atiyeh
Okładka: Colin Wilson
Wydawca: Dark Horse Comics, lipiec 2007

W następnym zeszycie: Knights of the Old Republic #20

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016