strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Legacy #3 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Legacy - Broken #3

137 lat po Nowej nadziei...

Po dłuższej przerwie powracamy do Legacy... Chociaż przez ten czas akcja wcale nie zwolniła. Ale to takie uroki cyklu wydawniczego w okresie wakacji... Czyżby nie było nic ciekawszego do powiedzenia o nowej części przygód? No właśnie kogo? O ile Jan chyba już "oswoiła" nową serię, o tyle co się roi pod kopułką Johna chyba jeszcze się nie dowiemy, choć... Choć to już całkiem ciekawy odcinek, w którym wreszcie z prologu przechodzimy do meritum.


Z jednej strony mamy nieobecnych tutaj Sithów i ich nowe imperium. No może nie do końca nieobecnych, bo pościg trwa. Z drugiej strony "stary" imperator powraca na Bastion... To tak jakby stolicę znów przenosić do Krakowa. Ale plusem tego jest, że powracają legiony, 501 także, oraz Jedi imperium. Z trzeciej strony księżniczka ucieka z Socorro i chyba nie może liczyć na żadną pomoc, gdyż nawet ojciec skłonny jest ją poświęcić dla własnego i resztek starego imperium bezpieczeństwa. Z czwartej strony siedzą ciągle nieobecni "ortodoksyjni" Jedi, chociaż ich rolę zapełnia świetlisty Luke Skywalker, który nęka piątą stronę w postaci Cada, który akurat odpoczywa w bazie pirata Rava na... Socorro...

OK, dosyć... biegania po krzakach, czas wziąć się do roboty. Co sami byącie zrobili mając w pamięci całą spuściznę Star Wars z trzydziestu prawie już lat? To jest jasne, trzeba księżniczkę skierować do... i poprosić o transport do... Klasyka! Oczywiście. Aby coś nowego przyjąć "za swoje", należy ukorzenić to w dobrze znanej przeszłości. Ale, ale powiecie. A gdzie nowość?


No właśnie, trzeba dorzucić coś nowego. Łowcy żyją u Rava na pensji głodowej, czytaj na krótkiej smyczy, i z natury rzeczy są niezadowoleni. Niestety Cadowi to ewidentnie zwisa bo... Nawet Luke nie może go wyrwać z doła. Ale jest jeszcze przeznaczenie... Ha, powiecie. Mamy cię. Wszystko jest już jasne. To ... stanie się przeznaczeniem Skywalkera. Być może, ale... Ale póki co, John wymyślił coś zupełnie innego dla inteligentnego i pragnącego zysku łowcy. I tym zaskakującym akcentem żegnamy się z Legacy na miesiąc tym razem.

Coś dodać? Czy ja wiem? Oprócz zabójczo pięknych kobiet i "zniewieściałych" facetów nic specjalnie nie rzuca się w oczy. To dość przegadany odcinek, wypełniony postaciami bohaterów, aż ramki trzeszczą. Ale i treściwy zarazem. Mimo to jakoś nadal nie mogę zespolić się z "tym" uniwersum... Choć jest już znacznie bliżej...


Droid
[14. 10. 2006]

Tytuł: Legacy - Broken #3
Historia: John Ostrander i Jan Duursema
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Jan Duursema
Tusz: Dan Parsons
Kolory: Brad Anderson
Okładka: Adam Hughes
Wydawca: Dark Horse Comics, wrzesień 2006

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016