strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Legacy #6 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Legacy #6 - Broken #5
137 lat po YavinieCade Skywalker: "Mam już tego dość."

Brawo dla tego pana! Zdanie zamykające piąty zeszyt mini-serii Broken oddaje chyba najlepiej odczucia czytelnika, który brnie przez tę wyjątkowo wtórną historyjkę duetu Ostrander/Duursema.

Na Vendaksie cisza przed burzą. Obie strony zbierają siły przed decydującym starciem. Maul w spódnicy zastawia pułapkę na Imperatora Fela. Po ujawnieniu swego dziedzictwa Cade Skywalker musi odnaleźć się wraz z ziomkami przemytnikami. Weterani Jedi smęcą historyjki o przeznaczeniu, przed którym nie można uciec, a wojownicza księżniczka ma zamiar wziąć odpowiedzialność za losy Galaktyki. Aż człowieka skręca, bo to wszystko brzmi jak niedorobiona fantazja niezbyt oryginalnego fana. Można dojść do wniosku, że cała linia fabularna służy tylko za mało wiarygodne uzasadnienie dla scen walki rysowanych przez Jan Duursemę. Miłośnicy tej pani nie będą zawiedzeni - w połowie zeszytu pojawiają się moi faworyci, czyli Rycerze Imperium. Przybywają na Vendax wbrew wyraźnym rozkazom Imperatora, ale w końcu tu nie chodzi o lojalność, a o... miłość. Chłopaki w tańcu się nie certolą, a że po drugiej stronie mamy menażerię wytatuowanych Sithów, to walki jest sporo. Czarę goryczy przelewają "cięte" dialogi, tradycyjnie stanowiące w serii Broken kompilację patosu i języka trylogii. Myślę, że podobnie jak wielu czytelników nie wiedziałem już czy śmiać się czy płakać, gdy "ostatni smok" Draco w trakcie fajtu wyznaje miłość - "I love you, Sia", na co księżniczka odpowiada "I know". Amerykańskich fanów sagi musi to niesamowicie jarać, bowiem Legacy sprzedaje się jak żadna wcześniej komiksowa seria Star Wars.

Seria jest kolorowa i ma fajne okładki. Dobrze prezentuje się w folijkach na półce, a więc i ja będę powracał tutaj, by pastwić się nad kolejnymi zeszytami. Może będzie lepiej?

Rif
[21.01.2007]

Fabuła: 3/10
Grafika: 5/10

Tytuł: Legacy #6: Broken#5
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Jan Duursema
Tusz: Dan Parsons
Kolory: Brad Anderson
Okładka: Adam Hughes
Wydawca: Dark Horse Comics, listopad 2006

W następnym zeszycie: Legacy #7

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016