strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Legacy #13 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Legacy #13: Ready to Die
137 lat po YavinieDarth Kruhl - "Insurekcja Fela koncentruje się wokół niego. Niczym na Munto Codru, zabij przywódcę, a wszystko się rozpadnie."

Darth Kruhl. To główna postać kolejnego przerywnika w rozwijającej się opowieści o spuściźnie. Fakt, połowa jest o niczym, to znaczy wypełniaczem o planecie Monto Codru i zamieszkujących ją Codru-Ji. Ale to nie ma wiele wspólnego z resztą opowieści oprócz Sitha oczywiście. A już myślałem, że...

A tu nie. To Kruhl, Darth Khrul, wprowadzony w finale prologu stał się narzędziem do przeprowadzenia zuchwałego ataku na króla po roszadzie. Fakt, szanse miał... Fakt, akcja osłaniająca w postaci ISD Dauntless była imponująca, przynajmniej rozmachem, ale... Ale ktoś zapomniał, albo i nie wiedział, że Imperator także jest rycerzem... A to wyrównywało szanse i król okazał się zabójczym hetmanem. Ot i wszystko.

Po co ten odcinek? Nie wiem. Rysował go Colin... A więc są momenty, gdy plansza jest planszą głęboką. Fakt, tam gdzie dochodzi do konfrontacji naturalne jest, iż nacisk przejmuje plan pierwszy, ale artysta o tle raczej nie zapomina. No i te okręty... Trochę jak z Diuny Davida Lyncha...Tak, ten klimat tu się pojawia. I... bambus. I walka w "dżungli"... I miasto w wąwozie... I... No sporo tu tego. Ten komiks warto przewertować z kilka razy, dla wychwycenia wszystkich owych klimatów. Ale nie dla opowieści niestety.

Droid
[06. 08. 2007]

Fabuła: xx/xx
Grafika: xx/xx

Tytuł: Legacy #13: Ready to Die
Scenariusz: John Ostrander
Rysunki: Colin Wilson
Tusz: --
Kolory: Brad Anderson
Okładka: Jan Duursema i Brad Anderson
Wydawca: Dark Horse Comics, czerwiec 2007

W następnym zeszycie: Legacy #14

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016