strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Star Wars Ongoing nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyStar Wars Ongoing
Jest to jedna z ciekawszych serii komiksowych z pod znaku Star Wars, która zadebiutowała pół roku przed wejściem na ekrany Epizodu I (pierwszy numer pojawił się 16/12/1998) i w nie zmienionej formie wydawana była przez prawie cztery lata, czyli do pojawienia się na ekranach Epizodu II (ostatni zeszyt ukazał się 25/09/2002).

Przez ten czas pojawiło się 45 numerów, w których zawartych zostało 11 historii stworzonych przez różnych autorów i z różnymi bohaterami w rolach głównych.

Wszystkie historie łączy umieszczenie ich w mniej więcej podobnym okresie (z małymi wyjątkami jest to okres tuż przed i zaraz po Epizodzie I), jak również wybór bohaterów, którzy w głównej mierze wywodzą się z Rady Jedi lub są z nimi blisko związani (głównie relacje mistrz - uczeń). Dzięki tym historiom mamy okazję poznać bliżej samych bohaterów znanych dotąd z filmu (i oczywiście a może przede wszystkim poznać nowych), jak również możemy przyjżeć się bliżej "codziennemu" funkcjonowaniu Rady Jedi.

Większość scenariuszy opiera się na tym samym schemacie, widzimy jakiś konflikt, który Zakon Jedi powinien w możliwie cywilizowany sposób rozwiązać, czyli oglalądamy w akcji Mistrzów lub Rycerzy Jedi w różnych miejscach i sytuacjach pakujących się w duże kłopoty.
Nagminne są happy end'y, lecz nie przychodzą one jednak zbyt łatwo.
Jak można się domyślać historie prezentują różny poziom i powtarzalność może po pewnym czasie nudzić, lecz przynajmniej na początku serii widać, iż LFL kładł duży nacisk na jakość swojego głównego produktu komiksowego na rynku ( nazwanie serii po prostu Star Wars mówi samo za siebie).

Wyraziste okładki, które z czasem (Darkness; The Hunt for Aurra Sing; Stark Hyperspace War) stały się lepsze od samych komiksów, gwarancja ciągłości historii, o którą postarano się zatrudniając tych samych twórców: scenariusz głównie Tim Truman lub John Ostrander a ołówki Davide Fabri lub Jan Duursema czy zatrudnianie tych samych bohaterów w kilku historiach (np: Quinlan Vos ), spowodowało, że komiksy te czytałem z ogromną przyjemnością.

Od numeru 46 seria jest wydawana pod szyldem Star Wars Republic, a wydarzenia mają miejsce w okolicach Epizodu II, dlatego też serię SW Ongoing uważam za zamkniętą całość.

Na serię "Star Wars Ongoing" składają się:

#1-6 - Prelude to Rebellion
#7-12 - Outlander
#13-18 - Emissaries to Malastare
#19-22 - Twilight
#23-26 - Infinity's End
#27 - Star Crash
#28-31 - The Hunt for Aurra Sing
#32-35 - Darkness
#36-39 - The Stark Hyperspace War
#40-41 - The Devaronian Version
#42-45 - Rite of Passage


Kielo

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016