strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Rebellion #0 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyRebellion #0: Crossroads

Dziewięć miesięcy po bitwie o Yavin

Zapowiedź nowej serii. Od razu kilka słów wyjaśnienia. To jest połowa "flip booka", druga to KOTOR #0. Myślałem, że będzie to płachta papieru, poskładana, zadrukowana dwustronnie (to już znałem z DH), a tu najzwyklejszy komiks... Za jedyne 25 centów. Tyle tylko, że ma dwa początki, z obu stron. Spójrzcie na okładkę. "Rebellion" to ta dolna połówka (należy ją obrócić) i to nie cała. Niestety nie znalazłem pełnego obrazu i nie widać przyszłych bohaterów serii: Luka, Janka i innych.

A co chodzi? O retrospekcję od Jabiim, poprzez Jorina Sola i zdrajcę Tal Hesza, który próbował kupić wolność ludu sprzedając Rebeliantów, tyle tylko, że nie uwzględnił Vadera, Luka i samego Sola. Hesz jest spoiwem tej krótkiej historii. Ucieczka, poszukiwania i Kalist VI. Jak to się skończyło wiemy z zakończenia "Empire". Wszyscy zostali uratowani, a nawet jeden szpieg za dużo, Hesz trafił znów do niewoli, a Luke spotka znów na swej drodze Janka. Dokąd to zmierza? Zobaczymy...

Co powiedzieć o stronie technicznej? Głupawa... Przypomina historie Marvela sprzed wielu, wielu lat. Tyle o rysunku, o scenariuszu nie ma co mówić bo to skrót wydarzeń a nie samodzielna historia. Za to plansza promująca odcinek pierwszy przypomina już to co znamy z końca "Empire"... Niestety.

Droid

|przeczytaj inne recenzje|


  

  

Fabuła: xx/10
Grafika: xx/10

Tytuł: Rebellion #0: Crossroads
Scenariusz: Thomas Andrews
Rysunki: Michel Lacombe
Kolory: Wil Glass
Okładka: Brandon Badeux
Wydawca: Dark Horse Comics, marzec 2006Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016