strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Rebellion #1 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyRebellion #1: My Brother, My Enemy #1

Dziewięć miesięcy po bitwie o Yavin

A miało być tak pięknie... I w sumie... Jest. Miało być filmowo. I w sumie... Jest. Choć tylko jedna plansza jest na dwie strony, ale za to większość ramek jest w ujęciu "panoramicznym", zaś rysunek Brandona jak zwykle z lekka "rozmyty", ale przeze mnie już "oswojony". Miał być klimat. I w sumie... Jest. Zwłaszcza, jak poznajemy myśli Janka "Tanka" Sunbera, gdy w tle Imperium prowadzi wojnę... Właściwie bitwę, ale z jakim rozmachem. Miałem momentami wrażenie jak z początku "Czasu apokalipsy", tylko zapachu napalmu zabrakło...

Zwolennikom Imperium ten komiks się nie spodoba. Mimo jedynie słusznego z ich punktu widzenia zakończenia, z "Executorem" w tle (czy 9 miesięcy po ANH ten okręt był już w służbie?), to tym "złym" jest oczywiście Janek. Chociaż... Dzisiaj mamy takie czasy, że "I'm bad" przestało być postrzegane negatywnie, a na miejscu "przesłuchujących" więźnia (czy też terrorysty) mogliby stanąć żołnierze zaprzyjaźnionego mocarstwa. Więc czy są źli? Ocenę moralną pozostawiam wam, choć i tak wiem, że fanatyków nie uda się przekonać. Jaki więc los spotka Janka po spotkaniu z "najwyższym dowódcą"?

Jest jeszcze jeden aspekt wynikający z przemyśleń Tanka. On wie, że los jego jest ściśle związany z Lukiem, on wie, że zginie w czasie konfrontacji, on wie, że dziś to nie jest ten dzień "na umieranie"... Miłym także akcentem są retrospekcje z Tatooine... Biggs, Luke i Tank razem. Mój brat... Mój wróg?

Droid

|przeczytaj inne recenzje|


  

  

Fabuła: xx/10
Grafika: xx/10

Tytuł: Rebellion #1: My Brother, My Enemy #1
Scenariusz: Rob Williams
Rysunki: Brandon Badeux
Kolory: Wil Glass
Okładka: Brandon Badeux
Wydawca: Dark Horse Comics, kwiecień 2006Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016