strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Star Wars Republic nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne WojnyStar Wars Republic
Wbrew wcześniejszym obawom, serię Republic można nazwać bezpośrednią kontynuacją serii Star Wars Ongoing. Tak jak już mówiłem, seria Ongoing wydawana była pomiędzy premierami Epizodow I i II, także możemy spodziewać się, że z serią Republic pozostaniemy przynajmniej do premiery Epizodu III. Wiadomo, że seria Ongoing zakonczyła swój żywot ustepując miejsca dwóm nowym seriom: Republic i Empire.
Nie ma sensu rozpisywać się nad genezą serii, gdyż wystarczy porównąć ją z serią Ongoing.

Różnią się oczywiście miejscem w chronologi Gwiezdnych Wojen, historie z Republic w wiekszosci mają miejsce w okolicach bezpośrednio przed i po Ataku Klonów. W pewnym momencie nawet stają się istotną cześcią Expanded Universe jeśli chodzi o historie Wojen Klonów.

W przypadku bohaterów też można znalezć zmiany. Są oczywiście postaci znane z Ongoing takie jak Quinlan Vos czy jego padawanka Aayla Secura, ale w obecnej serii większy nacisk położono na "najważniejszych" Jedi czyli Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera.

Większe są także odniesienia do samych filmów, np. fakt zabicia wioski tuskenow przez Anakina ma wplyw na calą historie.

Jeszcze jedną istotną zmianą w stosunku do poprzedniej serii jest podział komiksów na historie krótsze. Wiecęj jest tu one-shotów podczas gdy w Ongoing mogliśmy przeczytać tylko jeden.

Jeśli chodzi o autorów, to pojawiają się John Ostrander i Jan Duursema, ale jak na razie większość autorów to osoby nieznane z wcześniejszych komiksów Ongoing.

Ogólnie seria sprawia wrażenie "cięższej gatunkowo", jest poważniejsza i mówiac wprost smutniejsza. Mniej tu beztroski i oderwania od problemów znanych z filmow. Myślę, że jest to przygotowywanie nas na to co zobaczymy w Epizodzie III.

Na serię "Star Wars Republic" składają się:

#46-48 - Honor and Duty
#49 - Sacrifice
#50 - The Defense of Kamino
#51-52 - The New Face of War
#53 - Blast Radius
#54 - Double Blind
#55-58 - Last Stand on Jabiim
#59 - Enemy Lines
#60 - Hate and Fear
#61 - Dead Ends
#62 - No Man's Land
#63 - Striking from the Shadows
#64 - Bloodlines
#65-66 - Show of Force
#67 - Forever Young


Kielo

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016