strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Republic #80 - Into the Unknown #2/2 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny
SW Republic #80 - Into the Unknown #2/2
Welles Hartley i Doug Whetley
Dark Horse - listopad 2005 r.
2 dni po ROTS"Being brought low is the beginning of wisdom."

Dokąd mają podążyć Jedi po rozkazie 66? To temat główny opowieści, teraz to widać. Z jednej strony na New Plympto Jedi Dass Jennir wśród nowych sprzymierzeńców poznaje wieści z galaktyki tak dla niego bolesne i podejmuje decyzję o powrocie na Coruscant. Z drugiej na Tooli mistrz Kai Huddora organizuje opuszczenie planety i także podróż do stolicy, głównie dla młodej padawanki Noirah Na, którą "przerobił" na chłopca i niewolnika. Co dalej?

Wszystko staje się jasne w blasku stosu "pogrzebowego" Jedi na stopniach Świątyni (konieczne "porządki" nowego Imperium). Stąd dla zgromadzonych wśród tłumu gapiów Jedi przyszłość wreszcie staje się jasna. Można głową naprzód rzucić się na spotkanie przeznaczenia i dołączyć do swych braci w popiołach... Można zapomnieć o Jedi i Świątyni, i "rozpłynąć się" wśród tłumu bezimiennych obywateli Imperium. Można także zawiesić miecz na kołku, zostać na przykład szulerem i oczekiwać jaką przyszłość przyniesie Moc. Ale można także walczyć, chociaż już raz taka strategia wyprowadziła manipulowanych rycerzy na manowce. Faktem jest, że póki co Jedi i Zakon to już historia, zamknięta księga. Czy kiedyś powrócą?

"The future is unknown, and all one can do is to follow the Force... And one's feelings."

To gorzka historia, ale konieczna z punktu widzenia historii bardzo, bardzo odległej galaktyki. Dalej może być tylko lepiej... Oczywiście z pewnego punktu widzenia.
[droid]
[14.01.2005]

|przeczytaj inne recenzje|
Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016