strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Rogue Leader #2/3 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny
SW X-wing: Rogue Leader #2/3
Haden Blackman i Tomas Giorello
Dark Horse - październik 2005 r.
tydzień po bitwie o Endor i na dokładkę po Bakurze.


"Jeszcze Imperium nie zginęło, póki choć jeden żołnierz żyje."

W ramach prewencyjnego uderzenia przekonała się o tym Korelia, która zbyt wcześnie świętowała zrzucenie okowów tyranii. A w całym tym zamieszaniu nasi bohaterowie, którzy jak na obrońców galaktyki przystało już kombinują jak odwrócić losy bitwy. Dobrze, że jest ich aż pięciu, to pewnie w następnym odcinku im się uda.

Póki co, dowodzący wojskami imperialnymi generał Weir noszący czarną zbroję zwiadowcy, zadowolił się efektem psychologicznym i wycofuje się do swej tajnej bazy, skąd ma zamiar wyprowadzić kontrrebelię, mającą na celu przywrócenie porządku w galaktyce. A gdzie miejsce na perypetie? A i owszem, Ten Numb popadł w tarapaty i utracił nie tylko wolność... Na szczęście Luke z kolegami daje sobie radę ze wszelkimi przeciwnościami, takimi jak Tie-droidy (?) i być może... Nie, z pewnością uratują przyjaciela w odcinku trzecim, na który już dziś zapraszam.

Rysunek się nie poprawił, bo czemu miałby się poprawić? Ludzi można odróżnić li tylko po tym co mówią, ubraniu i kolorze włosów. Twarze nie mają nic wspólnego ze SW (no chyba, że z klonami). Co innego obcy i technika, zwłaszcza technika od "nice bika" po makrolornetkę mówi nam, że jesteśmy na właściwym miejscu. Mimo to mam mieszane odczucia co do "skuteczności" uzupełniania na siłę tak wspaniałej serii X-wingów sprzed lat.


[droid]
[04.12.2005]

|przeczytaj inne recenzje|Tytuł: Rogue Leader #2/3
Scenariusz: Haden Blackman
Rysunki: Gary Erskine
Tusz: Tomas Giorello
Kolory: Michael Atiyeh
Wydawca: Dark Horse Comics, listopad 2005Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016