strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > ROTJ Photo Comic nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Episode VI: Return of the Jedi Photo Comic
Cztery lata po Yavinie - Bitwa o Endor"Upong chananeekwa oweetong thirty-five tirti teemon ki."

Ostatni tom sagi i ostatni... nie, przedostatni foto-komiks jaki nam zaserwował Mroczny Konik ze stołu Tokyopop. Będzie jeszcze jeden dotyczący "Wojen klonów" Genndy'ego Tartakovsky'ego, ale to innym razem. Dziś... Ewoki.

"Yug yug. Rrrrr..."

Ale przecież Ewoki to nie jedyna menażeria ostatniej odsłony historii Anakina Skywalkera. Były przecież i inne stworzenia, inne istoty obce nam ludziom... A właściwie dzięki Makerowi już nie takie obce.

"Ruhhr whar rurah rff!"

Historię znamy na pamięć. Uwolnienie Hana, atak na Endor i feta na zakończenie. This is it! Nawet mimo Ewoków dziesiątkujących doborowe legiony Imperium.

"Yub, yub. Loo cha nagoo."

Czy cokolwiek to miało znaczyć, ale to tak było. W foto-komiksie, formie dość specyficznej, raz, że z powodu skrócenia wątków, dwa z powodu doboru kadrów wziętych z filmu, trzy, że właściwie jak to pokazać ciekawie?

"Dit beetle boop!"

Masz rację, mój mały przyjacielu, można. Czego przykładem są komiksy pokazujące klasyczną, czy też starą trylogię, a jak wolą inni epizody od czwartego do szóstego. Czemu się nie udało z tymi pierwszymi trzema? Hmmm...

"Eee yomama! Hata hata!"

Dokładnie, "hata hata". Ta prequelowa trylogia jest inna, nastawiona na efekty, a interesująca historia odchodzi wtedy w cień. Kiedyś Maker nie mógł sobie na to pozwolić, dziś go po prostu stać.

"Ahrrr!"

Ale dość tych smutków. Przecież saga Anakina Skywalkera porusza nas i będzie poruszać mam nadzieję przyszłe pokolenia. Więc z "Powrotem Jedi" nie kończy się historia bardzo, bardzo odległej galaktyki.

"Woo, woo, woo, woo, woo!"

No i nie zapominajmy o najważniejszym. Aby zaistniał pozytywny bohater musi najpierw pojawić się ten zły, bo dobro bez zła nie istnieje. A to jaką drogą podążymy, zależy li tylko od nas. I to jest chyba najważniejsze przesłanie sagi. Niech Moc będzie z wami, zawsze.

"Ha, ha, ha, ha, ha!"

Droid
[23. 06. 2008]

Tytuł: Episode VI: Return of the Jedi Photo Comic
Wydawca: Mike Richardson
Projektant: Stephen Reichert
Dyrektor artystyczny: Lia Ribacchi
Redakcja: Randy Stradley
Wydawca: Dark Horse Comics, kwiecień 2008


|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016