strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Boba Fett #1/2: Salvage nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Boba Fett #1/2: Salvage
Kilka miesięcy po Nowej nadzieiJohn Wagner jest skazany na Fetta. Niejednokrotnie miałem przyjemność pisać o komiksach tych dwóch panów, a jeszcze częściej zagłębiać się w te historie, i za każdym razem było to przeżycie wielce satysfakcjonujące pod każdym względem.

Tym razem Fett wplątany jest w zagadkę detektywistyczną. Wszystko na pokładzie statku-widma. Załoga już dawno zbratała się ze Stwórcą, zaś pojazd pełen kosztowności i innych dóbr doczesnych chwacko i beztrosko dryfuje w przestrzeni. Odpowiednim sygnału SOS odbiera nie kto inny jak właściciel Slave I. Pora przekonać się co też wydarzyło się na feralnym pokładzie.

BF: Salvage to idealny przykład historii, nad którą wisi zagadka, której rozwiązanie jest o tyle zaskakujące, że na samym początku podany zostaje szczegół istotny dla zakończenia. Niniejsza zagadka nie jest zbyt skomplikowana za to wielce przewrotna i, jak to w przypadku Wagnera, podlana humorem czarnym jak czarna polewka. Fett nie jest goodguyem, jest bardzo, ale to bardzo, badguyem i całe jego wyrachowanie i łatwość szafowania cudzym życiem zostają ukazane w pełnej krasie. Mimo tego, nie da się go nie wielbić i nie chwalić jego imienia.

A przykładem tej niegodziwości człowieka w masce jest zabranie jednego z więźniów na pokład rzeczonego dryfującego statku "tak na wszelki wypadek". Oczywiście pod tym eufemistycznym hasłem kryje się znaczenie - jak będzie jakieś zagrożenie, to skupi się na Tsumie, a ja będę miał możliwość zlikwidowania niebezpieczeństwa albo wycofania się na z góry upatrzone pozycje. Przy okazji - było dwóch więźniów, powód eliminacji tego drugiego jest wyjątkowo zabawny, oczywiście na swój wisielczy sposób. Charakterystycznych, zjadliwych żartów będzie zresztą co niemiara. No i od początku wiadomo kto wygra.

Z ciekawostek: pojawia się ciało jednego z odległych pociotków Palpatine'a - oś całej fabuły.

Komiksu nie ma po co zachwalać - para Fett & Wagner stanowi najlepszą rekomendację.

Warto wiedzieć:

komiks początkowo ukazał się jako ukazał w Wizard Magazine, dopiero później zamieszczono go w wydaniu TPB miniserii Enemy of the Empire.

Baca
[16. 07. 2008]

Tytuł: Boba Fett #1/2: Salvage
Scenariusz: John Wagner
Ołówek: Carlos Ezquerra
Tusz: Carlos Ezquerra
Kolory: Dave Nestelle
Okładka: Timothy Bradstreet
Wydanie: Wizard Magizine, TPB
Wydawca: Dark Horse Comics, grudzień 1997


|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016