strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Shadows of the Empire: Evolution nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


powiększ okładkę
Cienie Imperium w formie komiksu jak i książki znalazły tak wielu zwolenników, że wydawnictwo Dark Horse postanowiło nawiązać do wątków tej opowieści i stworzyć kontynuację. Realizacją projektu zajął się sam Steve Perry (autor powieści), który napisał świetny scenariusz do pięcioodcinkowej serii Shadows of the Empire: Evolution.

Główną bohaterką Ewolucji jest replikantka Guri, która jak się okazuje przeżyła zniszczenie pałacu księcia Xizora. Uratowała swe istnienie, ale zaszły w niej niewytłumaczalne zmiany. Otóż postanawia ona skończyć ze swą zbrodniczą działalnością i wyrusza na poszukiwania jednego ze swych stwórców, aby ten wykasował jej oprogramowanie mordercy.

Wieści o przeżyciu Guri dotarły jednak do bratanicy Xizora, Savan, która postanawia wykorzystać replikantkę do przejęcia kontroli w przestępczej organizacji Czarne Słońce. Wysyła za Guri łowcę nagród, a w tym czasie manipuluje konkurentami, którzy pragną podobnie jak ona zostać szefami organizacji. Rozpoczyna się bezwzględna walka o władzę. Kres walkom, w których giną niewinni obywatele postanawia położyć księżniczka Leia, wraz swym bratem Lukiem Skywalkerem, Hanem Solo i pozostałymi postaciami sagi.

Steve Perry doskonale czuje się w galaktyce Gwiezdnych Wojen, co udowodnił już wcześniej tworząc Cienie Imperium. W Ewolucji podobnie naśladuje klimaty klasycznej trylogii, a szczególnie sympatycznie wypadają relacje pomiędzy jej poszczególnymi bohaterami. Kolorytu całej historii dodają rysunki autorstwa Rona Randalla i Toma Simmonsa, którzy starając się naśladować styl Plunketta z SOTE tworzą z obu opowieści integralną całość.

Komiksowe Cienie Imperium ukazały się jakiś czas temu w Polsce i podobały się, więc może Egmont wyda ich kontynuację? Na pewno jest to jedna z wielu opowieści, z którą warto się zaznajomić.

Rif

P.S. Swego czasu wiele osób na listach dyskusyjnych zastanawiało się nad tym czy Dash Rendar zginął podczas finałowej bitwy w Cieniach Imperium. Na podstawie gry komputerowej udowadniałem, że Dash i jego robot Leebo uratowali się, a jedynie postanowili się z tym nie ujawniać. Ewolucja ostatecznie rozwiewa wszelkie wątpliwości, a kończąca opowieść scena, w której Guri spotyka Dasha w kantynie, jest wspaniałym uwieńczeniem historii napisanych przez Steve'a Perry.

Buy Shadows of the Empire: Evolution
trade paperback at...
Amazon.com ($10.47) or Amazon.co.uk (£8.79)

Tytuł: Shadows of the Empire: Evolution
Scenariusz: Steve Perry
Rysunki: Ron Randall
Tusz: Tom Simmons
Kolory: Dave Nestelle
Okładki: Duncan Fegredo
Wydawca: Dark Horse Comics, 1998
Wydanie: 5 zeszytów lub TPBFigurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016