strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Star Wars Tales #24 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


"To już koniec." To ostatni numer "Opowieści". Cóż, Mroczny Konik w przyszłym roku kończy dwadzieścia lat. To pożyje góra jeszcze z dziesięć, no chyba, że Mroczna Strona Mocy "przerobi" go na Sithowe nasienie. Póki co, stare serie się zakończą, a nowe mają przynieść jeszcze więcej radości. Dożyjemy, zobaczymy... Pozostaje nam więc zapoznanie się z zawartością ostatniego odcinka.

NOMAD, część IV
Sześć miesięcy po Mrocznym Widmie

Tu także koniec. W dodatku odniosłem wrażenie pośpiesznego zakończenia historii. Widać, tak musiało być. W końcu rozwiązuje się zagadka Darci Nyla i Lycana. Nie powiem, abym był zaskoczony. Ani najemnikiem, ani żoną, ani synem, ani Jedi i więźniem, ani ostateczną konfrontacją. Fakt, niektóre powiązania są ciekawe: Darca - lightsaber, Lycan - Jedi, Darca - Lycan - śmierć. Ale czy o to chodzi w historii wieloodcinkowej? Brakuje mi nadal wątków z historii Darci... A i rysunku Brandona nie polubiłem.

[droid]

Scenariusz: Rob Williams
Rysunki: Brandon Badeux
Kolory: Dan Jackson

Marked
Sześć miesięcy przed Mrocznym widmem

"Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering." Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ta znana już powszechnie sentencja była postrzegana przez Sithów? W tej dość przeciętnej opowieści, z przeciętnym rysunkiem, Darth Maul musi zlikwidować zakłócenie Ciemnej Strony Mocy, aby Jedi żyli nadal w nieświadomości, a plany mistrza Sidiousa pozostały tajemnicą. Cóż, motyw wykorzystania Mocy do zarabiania pieniędzy, może jest i frapujący, istota "potwór" może i też, ale najciekawszy jest sposób testowania ucznia przez Sitha. Czy Darth Maul był tym wybranym?

[droid]

Scenariusz: Rob Williams
Rysunki: Cully Hamner
Kolory: Wil Glass

Fett Club
Poza chronologią SW (choć zależy jak na to spojrzeć)

Inna wizja najęcia Jango przez Tyranusa, choć nie o nią chodzi w opowieści. Chciałbyś zostać Mandalorianinem? Zapisz się do klubu i zostań. Nawet Ewok może spróbować. Poznajemy w sposób dość rozrywkowy (i to dosłownie), w dodatku z rozrywkowym rysunkiem, zasady postępowania łowcy. "No Gungans ever" chociażby, czy też to, że RPG to nie gra, ale Rapid Pulse Gun. Ale czy tak być nie mogło? Czy SW zawsze musi być poważne do bólu? Nie tylko Han Solo żyje w bardzo, bardzo odległej galaktyce. I pamiętajcie, czytajcie zawsze wszystko bardzo dokładnie, szczególnie dopiski małymi literkami.

[droid]

Scenariusz: Kevin Rubio
Ołówek: Roger Langridge
Kolory: Wil Glass

Unseen, Unheard
4000 lat przed Nową nadzieją

Gdyby to nie były ostatnie "opowieści" to z niecierpliwością oczekiwałbym kolejnych opowieści z czasów "starożytnych", a tak... Smutek i poczucie straty. I nie chodzi tu o to, że historię zagłady Katarru i Miraluków, rasy postrzegającej świat poprzez Moc, narysowano w bieli i czerni na sposób lekko poetycki. Czy też to, że spowodował ją mroczny mistrz. Ani nawet los ostatniej z Maraluków... Po prostu to już koniec. Świat niekoniecznie jest taki, jakim go postrzegamy. Co jeśli się mylimy?

[droid]

Scenariusz: Chris Avellone
Rysunki: Dustin Weaver

To już koniec. Bez fajerwerków. Trochę śmieszny, trochę straszny, ale smutek i poczucie straty pozostaje... Cóż, zobaczymy, co Konik nam zaserwuje w przyszłym roku. Z nową nadzieją...

|przeczytaj inne recenzje|


    
Tytuł: Star Wars Tales #24
Okładka: Brandon Badeux
Wydawca: Dark Horse Comics, czerwic 2005 (ukazał się w lipcu 2005)
Wydanie: one-shot, 64 stronyFigurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016