strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > TPM Photo Comic nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Episode I: The Phantom Menace Photo Comic
32 lata przed Bitwą o YavinWiele sobie obiecywałem po dziele Tokyopop, znając inne ich osiągnięcia. I naciąłem się. Kiszka dla bardzo, bardzo młodego i mało wymagającego czytelnika. Bo czyż mogło być inaczej?

Siedzę i zastanawiam się. Fotokomiks, a więc obraz fotograficzny. Widziałem już kilka tego typu komiksów i... Mogło być lepiej. Ale czy to poprzez dobór gotowych zdjęć z filmu, czy raczej poprzez naturalny brak pewnych ujęć, a może poprzez układ graficzny plansz otrzymaliśmy zlepek czegoś... Zero dynamiki, nawet w pociętej scenie wyścigu podów. Pociętej? No przecież nie wszystko by się zmieściło do wydawnictwa formatu Clone Wars Adventures. Ale są tu momenty, że przesadzili, aż fabuła się rwie. A może ja po prostu oglądałem film? Więc czemu nie miałem podobnych wrażeń przy komiksach rysowanych?

Kolejny problem to tekst. I to nie tylko z tych pokracznych dymków, który nie zawsze odpowiada filmowi, ale i didaskalia informujące o "przemieszczaniu się" obiektów dramatu. Czego nie potrafiono pokazać zdjęciami, próbowano nadrobić tekstem. Ale to też im nie wyszło, a wręcz denerwuje odbiorcę.

W sumie nie polecam i wręcz odradzam. Jak kogoś nie urzekły książkowe wersje epizodów dla młodszego odbiorcy, to z pewnością seria Photo Comic tego nie zrobi. Jak coś się zmieni w następnych odcinkach, na które już się skazałem, to dam znać.

Droid
[22. 09. 2007]

Fabuła: xx/xx
Grafika: xx/xx

Tytuł: Episode I: The Phantom Menace Photo Comic
Wydawca: Mike Richardson
Projektant: Scott Cook
Dyrektor artystyczny: Lia Ribacchi
Redakcja: Randy Stradley
Wydawca: Dark Horse Comics, sierpień 2007


|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016