strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Lucas mówi o TCW, o aktorskim i w ogóle mówi
wtorek · 18 marca 2008 · 08:09 · Baca

ShoWest dawno za nami, ale nie milkną echa kolejnych wyciąganych zza szaf, spod łóżek i ze skarpet wywiadów z Georgem Lucasem. Dość długi zamieścił ComingSoon. Na tyle długi i rozbudowany o różne wątki,że nie warto robić z niego nowego njusa oraz by go tłumaczyć słowo w słowo, a starczy streścić go żołnierskimi słowami w treściwych punktach.

-pierwsze CW były przełomem, próbą zobaczenia co można zrobić z SW w formie animacji, stąd też krótka, "reklamowa" długość każdego odcinka. Odcinki kreskówki były wymyślone i zaplanowane przez Tartakowskiego. TCW z kolei będą w CGI i, jak wiadomo, dłuższe, circa 20 minut, i bliższe "mitologii i reguł" filmów - w końcu nadzoruje je Lucas. Obie serie nie będą na siebie specjalnie "zachodzić".

-prace nad serialem trwają od trzech lat. Zakończono już pierwszy rok/"sezon", obecnie osiągnięto półmetek przygotowań drugiego. George ocenia, że na pewno ukaże się przynajmniej pięć, sześć lat/"sezonów".

-w serialu będzie wiele odcinków "pojedynczych" znajdą się jednak także historie dwu-,trzy-, nawet czteroodcinkowe. Nie pojawią się żadne cliffhangery. Ponadto George zaznacza, że show jest serialem "w starym stylu". Nie będzie trzeba śledzić od początku kolejnych epizodów (jak w "24" czy "Prison Breaku"), żeby rozumieć przebieg akcji.

-w napisach końcowych filmu nie pojawi się magiczny zwrot "CDN". W telewizji emisja rozpocznie się na jesieni. W pierwszej chwili Lucas podał datę 1 X, ale szybko się zmitygował i stwierdził, że jeszcze nie ustalili dnia rozpoczęcia.

-skala i rozmiar pozostaną te same. Spodziewajcie się widescreena także w wersji tv.

-Lucas zaprzecza jakoby w serialu masowo mieli zagościć "sagowi" aktorzy, żeby dubbingować swoje postacie. Serial rządzi się swoistymi prawami, tak że może się ciągnąć i ciągnąć, toteż mogłyby wyniknąć problemy ze zharmonizowaniem kalendarza pracy wszystkich osób itd. Chociaż niewykluczone, że ktoś poza Danielsem może się jeszcze pojawić.

-na pytanie ile lat trwały wojny klonów, Lucas stwierdza, że nie wie - 2 lub 3 :)

Z innych spraw:

-prace przy serialu "aktorskim" ruszą najwcześniej w 2010

-Lucas sceptycznie nastawia się do sprawy filmowej kontynuacji po Powrocie Jedi. W/g niego saga opowiadała o Anakinie Skywalkerze i wraz z jego śmiercią kończy się opowieść. On historii Luka Skywalkera filmować nie zamierza. Przygody z licencjonowanych książek, komiksów itd. są zupełnie innym światem, nie jego, inną historią. On nad nimi nie panuje w każdym szczególe i nie interesuje go kręcenie dalszych dziejów Skywalkerów.


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016