strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Łajdackie Potyczki nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Wydanie amerykańskie Łajdackie Potyczki to kolejny po Aurze Sing i chyba najsympatyczniejszy epizod mini-serii Bounty Hunters, który mieliśmy okazję przeczytać w komiksowym miesięczniku Egmontu. Dlaczego najsympatyczniejszy? Może dlatego, że bardzo pomysłowy, z odpowiednią dawką humoru i niezłym wkomponowaniem historii w realia uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Autor scenariusza - Mark Schultz - wcisnął tę krótką opowieść w okres pomiędzy Shadows of the Empire, a Powrotem Jedi. Lando Calrissian wysłany przez Sojusz w dyplomatycznej misji na Blimph wpada w pułapkę i zostaje zmuszony do uczestnictwa w tajemniczym biegu Duffjikab, zwanym inaczej bandyckim polowaniem, jako zwierzyna łowna. Wydaje się, że nie ma szans na uratowanie życia, ale Lando będąc zawodowym hazardzistą wychodził już z gorszych opresji.

Historyjka jest bardzo dynamiczna, pomysłowa i co najważniejsze logiczna. Wartość komiksu znacznie podnoszą znane i lubiane postaci Gwiezdne Wojny - Komiks #6/2000 łowców nagród: Dengara, Bosska i 4-Loma. To właśnie oni będą mieli szansę zabić Calrissiana podczas polowania.

Przygody na Blimph w znacznej mierze uatrakcyjniają rysunki, będące połączeniem stylu Todda McFarlane'a (na którego modłę rysowane jest obecnie mnóstwo amerykańskich komiksów) i wydawnictw mangowych. Za oprawa graficzną odpowiada Mel Rubi i Andrew Pepoy. Rubi to bardzo interesująca postać i na amerykańskim rynku wróży mu się niezłą przyszłość. Jeżeli komuś z Was spodobał się jego styl, polecam sięgnięcie po mini-serię Predator: Xenogenesis, gdzie wykonał jeszcze lepszą robotę niż przy Łajdackich Potyczkach.

Rif

Posiadaczy oryginalnych komiksów Star Wars bardzo proszę o kontakt!


Fabuła: 6/10
Grafika:  7,5/10

Tytuł: Łajdackie Potyczki
Tytył oryginalny: Scoundrel's Wages
Scenariusz: Mark Schultz
Rysunki: Mel Rubi i Andrew Pepoy
Wydawca: Egmont, 2000
Wydanie: Gwiezdne Wojny - Komiks #6/2000, 22 strony, kolor
Wydawca pierwotny: Dark Horse Comics, 1999

Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016