strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 SW RPGnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia 22.12
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 Linki
 O stronie
 E-mail
 RSS

 Forum Holonet.pl
 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny

Twoje Miasto > 3miasto - Poznań - Śląsk - Warszawa - Wrocław - wszystkie miasta
Witamy na stronie poświęconej grom fabularnym ze świata Star Wars!
Co to jest RPG??? - dla osób zupełnie nie znających tematu.
Czym są gry fabularne (RPG)? - przeczytaj krótkie wprowadzenie na temat gier fabularnych.
Piszemy zarówno o SWRPG d6 (West End Games), jak i d20 (Wizards).
Żeby ułatwić nawigację, podzieliliśmy stronę na kilka działów. Oto, co proponujemy:

Newsy Wieści ze świata Star Wars RPG - nowe artykuły o SWRPG na ICO, aktualności z kraju oraz z zagranicy.
Systemy Artykuły poświęcone podręcznikom do gry fabularnej SW oraz materiałom pokrewnym. Recenzje d6 i d20, opisy poszczególnych dodatków i inne takie.
Świat Wszelkiego rodzaju twórczość związana ze światem, w którym toczą się nasze gry. Pomysły na przygody i kampanie, opisy ciekawych elementów starwarsowych, ludzi, statków, miejsc i nie tylko...
Mechanika Czyli nowe, dodatkowe lub alternatywne zasady dotyczące mechaniki rozgrywki. A także i inne zagadnienia związane z mechaniką gry.
O graniu... O stylach gry, prowadzenia, przydatne triki aktorskie itd. - ogólnie wszystko, co ma nam pomóc w czerpaniu satysfakcji i przyjemności z gry :)
O stronie Czyli kto co tutaj robi, kto może robić (zapraszamy do współpracy!), zasady nadsyłania własnych tekstów itd.

Wrażeniami, opiniami, sugestiami na temat tej strony możesz podzielić się w tym wątku na Holonecie.


Ostatnie nowości:

Edge of The Empire na rynku
czwartek · 4 lipca 2013 · 07:58 · Lorienjo · źródło: Sterling Hershey

Star Wars Edge of The Empire podręcznik RPG, zestaw dla Mistrza Gry i zestaw wiadomych kości pojawiły się na rynku.

Edge of The Empire ReleaseBeyond the Rim
piątek · 7 czerwca 2013 · 07:30 · Lorienjo · źródło: Sterling Hershey

Jak donosi autor, Sterling Hershey, do końca wakacji (studentów) Fantasy Flight Games powinno wydać jego nową przygodę do Edge of the Empire.

SW Beyond the Rim

FFG Beyond the Rim„Imperialna Wojna Domowa” – start 1 września
czwartek · 13 sierpnia 2009 · 11:37 · Shonsu · źródło: Star Wars Extreme

Wielkimi krokami zbliża się premiera Imperialnej Wojny Domowej - nowego PBF RPG, w którego będą mogli zagrać polscy fani Star Wars. Głównym twórcą gry jest Jedi Nadiru Radena - znany w fandomie autor wielu gwiezdnowojennych opowiadań oraz mistrz innego forumowego RPG - Polowania na Jedi. Jego nowy projekt startuje już 1 września. Zaproszenie od Nadiru prezentujemy poniżej:Od dwóch lat galaktyka pogrążona jest w chaosie nieustającej wojny. Śmierć Palpatine’a i Dartha Vadera w Bitwie o Endor zburzyła porządek, jaki panował od ponad dwudziestu lat. Sojusz Rebeliantów przekształcił się w Nową Republikę, która systematycznie odbija z rąk Imperium planetę po planecie. A samo Imperium? Mimo rozbicia na dziesiątki frakcji, walczących ze sobą o sukcesję po Imperatorze, nadal dysponuje wielką potęgą. Dlatego też, gdy te wielkie siły ścierają się w Imperialnej Wojnie Domowej, cała galaktyka drży – a jednocześnie zaciera ręce.Bo kiedy galaktyczne potęgi walczą na śmierć i życie, pojedyncze światy wreszcie otrzymują szansę zadecydowania o swoim własnym losie. Jedną z takich planet jest Tion. On zadecydował: neutralność. Przez rok nikt się nim nie interesował. Aż do teraz. I to właśnie teraz przychodzi mu zapłacić cenę za deklarację niepodległości, gdyż Imperium – czy to rządzone przez Ysanne Isard, czy Ardusa Kaine’a, czy lorda Zsinja – ma to do siebie, że nigdy nie zapomina zdrady...Niniejszym z największą przyjemnością przedstawiam Wam mój najnowszy projekt – Imperialną Wojnę Domową. Jest to sukcesor Polowania na Jedi z forum The Outer Rim, gra typu Play By Forum RPG, w której gracz może się wcielić w dowolną postać i wziąć udział w zaciętej rywalizacji o dumną planetę Tion. A ponieważ wszystko co dobre, kiedyś się kończy, Imperialna Wojna Domowa będzie miała swoje definitywne zakończenie – i tak, jak trzy lata temu Polowanie na Jedi, rozpocznie się dokładnie 1 września.Na razie do Waszej dyspozycji oddałem jedynie część informacyjną Imperialnej Wojny Domowej. Dzięki niej zapoznacie się ze zwięzłymi zasadami, systemem rozgrywki, niezbyt trudną mechaniką i – jeśli zostaniecie zachęceni tym, co zobaczycie – stworzycie własną postać, która następnie 1 września od razu wejdzie do gry. Naturalnie od tej chwili możecie mi już przysyłać plany swoich bohaterów. Najpierw jednak zapraszam do zapoznania się z tym topikiem informacyjnym.Warto nadmienić, że wydarzenia w grze wplecione są w kanon Star Wars i w żaden sposób mu nie zaprzeczają, a ze względu na fakt, że główne miejsce akcji nie zostało jeszcze nigdzie opisane, gracz posiada unikatową możliwość realnego wpłynięcia na jego losy. I chociaż Imperialna Wojna Domowa ogranicza się jedynie do jednego układu planetarnego, jest tym tytułowym konfliktem „w pigułce”. Ścierają się tu wszystkie najważniejsze siły galaktyki plus kilka mniejszych, równie interesujących – i oczywiście można być członkiem każdej z nich.Wszystkich zainteresowanych bardzo gorąco zapraszam na forum Star Wars Extreme!
Origins Awards - SWM: The Clone Wars z nagrodą
niedziela · 28 czerwca 2009 · 09:53 · Shonsu · źródło: critical-hits.com

Rozdano Origins Awards 2009, czyli nagrody dla najlepszych produktów w branży gier. W tym roku nominowane były trzy gwiezdnowojenne pozycje: w kategorii modeli do gier bitewnych doceniony został set Star Wars Miniatures: The Clone Wars, wśród gier RPG podręcznik Star Wars Saga Edition Core Rulebook, a o miano najlepszego dodatku walczył Star Wars: Knights of the Old Republic. Trzy nominacje przełożyły się na jedno zwycięstwo - w swojej kategorii wygrał set do Star Wars Miniatures. Niestety, pozostałe produkty przegrały w walce o nagrodę.

Listę produktów, z którymi walczyły Gwiezdne wojny prezentujemy poniżej, a pełne wyniki plebiscytu znajdziecie w tym miejscu.

Miniature Figure or Line of Miniature Figures
Monsterpocalypse Collectible Miniature Game
Star Wars Miniatures: The Clone Wars (zwycięzca)
WARMACHINE Steam-Powered Miniatures Combat
WH40K: Space Marines
World of Warcraft Miniatures Game

Role-Playing Games
CthulhuTech
Dungeons & Dragons 4th Edition Players Handbook
Mouseguard Role-Playing Game (zwycięzca)
Star Wars Saga Edition Core Rulebook
Trail of Cthulhu, The

Role-Playing Game Supplements
Buccaneers of Freeport
Forgotten Realms Campaign Guide
Hero Lab
Serenity Adventures (zwycięzca)
Star Wars: Knights of the Old RepublicDawn of Defiance #9 w sieci
wtorek · 12 maja 2009 · 10:04 · Shonsu · źródło: Wizards

W sieci jest już dostępna dziewiąta, czyli przedostatnia, część kampanii Dawn of Defiance przeznaczonej dla wszystkich fanów Star Wars RPG Saga Edition.

Autorem najnowszej przygody, zatytułowanej The Sword of the Empire jest John Jackson Miller, znany fanom z prac nad komiksową serią KotOR.

The Sword of the Empire możecie pobrać z tego miejsca, natomiast poprzednie scenariusze kampanii znajdziecie tu.

Kampania tworzona jest w celu zaprezentowania graczom i mistrzom gry pełnych możliwości Star Wars RPG Saga Edition. Dawn of Defiance umiejscowiona jest kilka miesięcy po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Czas dominacji Imperium Galaktycznego to z pewnością świetny okres do grania, więc teraz pozostaje Wam już tylko skrzyknąć drużynę i rozpocząć zabawę!


Jedi Academy - podręcznik RPG
wtorek · 5 maja 2009 · 20:46 · DantE · źródło: Wizards of the Coast

19 maja premierę będzie miał kolejny podręcznik RPG pod tytułem Jedi Academy Training Manual. Jak wskazuje nazwa podręcznik skupiać się będzie na opisie Jedi.

Wczoraj Wizardzi zamieścili trzeci preview, w którym możemy przeczytać opis mnichów Aing-Tii.
W poprzednich odcinkach znalazły się fragmenty książki dotyczące kryształów do mieczy świetlnych oraz mocy związanych z walką na miecze.
Origins Awards - trzy nominacje dla gwiezdnowojennych gier
poniedziałek · 27 kwietnia 2009 · 09:06 · Shonsu · źródło: ICv2

Zostały ogłoszone nominacje do Origins Awards 2009, czyli nagród przyznawanych dla najlepszych produktów w branży gier. Już po raz 35-ty uhonorowane zostaną najlepsze planszówki, karcianki, bitewniaki i gry fabularne.

Oczywiście do nagrody aspirują również gwiezdnowojenne produkty. W kategorii modeli do gier bitewnych doceniony został set Star Wars Miniatures: The Clone Wars, wśród gier RPG nominowany został podręcznik Star Wars Saga Edition Core Rulebook, a o miano najlepszego dodatku powalczy Star Wars: Knights of the Old Republic.

Produkty, z którymi będą konkurować w swoich kategoriach gwiezdowojenne gry prezentujemy poniżej, zaś pełną listę nominacji znajdziecie w tym miejscu.

Miniature Figure or Line of Miniature Figures
Monsterpocalypse Collectible Miniature Game
Star Wars Miniatures: The Clone Wars
WARMACHINE Steam-Powered Miniatures Combat
WH40K: Space Marines
World of Warcraft Miniatures Game

Role-Playing Games
CthulhuTech
Dungeons & Dragons 4th Edition Players Handbook
Mouseguard Role-Playing Game
Star Wars Saga Edition Core Rulebook
Trail of Cthulhu, The

Role-Playing Game Supplements
Buccaneers of Freeport
Forgotten Realms Campaign Guide
Hero Lab
Serenity Adventures
Star Wars: Knights of the Old RepublicKonsolówka ”TCW: Republic Heroes”
piątek · 24 kwietnia 2009 · 09:32 · Ri · źródło: Destructoid

Jak podaje Destructoid.com, Krome Studios podjęło się nowego projektu spod znaku Star Wars, tym razem ma to być gra o nazwie "The Clone Wars: Republic Heroes". Niewiele na razie wiadomo, ale potwierdzono już, że gra przeznaczona będzie na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Podobno ma to być gra akcji, ze sterowaniem w trzeciej osobie. Potwierdzono również, że postaciami, w które będzie mógł wcielić się gracz, będą Anakin Skywalker, jego Padawanka Ahsoka oraz łowca nagród - Cad Bane. Wiadomo również, że w grze będzie możliwość grania wraz z kolegą/koleżanką w trybie Multiplayer co-op. Rozgrywka skupiona będzie na walce wręcz, pojawią się również smaczki w postaci możliwości kontrolowania wrogich droidów bojowych i wiele innych dodatkowych umiejętności.

Nie wiadomo jednak, kiedy gra ujrzy światło dzienne, ponieważ Krome Studios w kwestii konkretnej daty jak na razie milczy.W ostatnim tygodniu Wizardzi opublikowali ósmą już część pt. The Gem of Alderaan kampanii Dawn of Defiance. Cała kampania składać się będzie z dziesięciu części, a osadzona jest pomiędzy trzecią a czwartą częścią Gwiezdnych wojen. Wszystkie dotychczasowe części można znaleźć tutaj.

Wizardzi wypuścili także pierwszy tzw. Web Enhancement do najnowszego podręcznika The Clone Wars Campaign Guide opisujący rasę Polis Massan.


Minisowcy na pocieszenie dostali scenariusz pod nazwą Korriban Creatures.KotOR - okładka Campaign Guide
czwartek · 3 lipca 2008 · 19:45 · Baca · źródło: TFN

Wizards of the Coast zamieścili na swej stronie info o nowym przewodniku po kampanii z czasów Rycerzy Starej Republiki. Na razie nie ma żadnych szczegółów poza tym, że przygoda dotyczyć będzie epickich zmagań Jedi z Sithami przeplatanych potyczkami z nomadycznymi Mandalorianami.

Za autorstwo poczuwają się zarówno wydawcy Magików, jak i scenarzyści komiksów czy prawdziwi mistrzowie wiedzy nikomu niepotrzebnej: Rodney Thompson, Sterling Hershey, John Jackson Miller, Abel G. Pena.

Książka ozdobiona bardzo miodną okładką (poniżej) ukazać się ma 19 sierpnia.

W tym samym miesiącu pojawią się też nowe figurki minisów nawiązujące do czasów KotOR-a.
Figurki Star Wars
miecze swietlne   |   holonet.pl  |  501st.pl  |   koszulki  |   statki kosmiczne  |   blog filmowy  |   zabawki dla dzieci 


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2009
Współpracujemy z...
Newsy filmowe
Serwis filmowy dla snobow
Starwarsy.pl
Sluis Van
Polish Garrison - The 501st Legion
Jaroslaw Spychala, LEGO-LOGOS