strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > X-Wing Rogue Squadron #1/2 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


X-Wing Rogue Squadron #1/2 (Special Wizard Magazine comic)

Przygoda z czasów, gdy niewielu o Łotrach słyszało.

W Nowej Nadziei obserwowaliśmy Eskadrę Łotrów walczącą nad Gwiazdą śmierci, lecz jak można się domyślać nie była to ich pierwsza przygoda. Preludium do bitwy nad Yavinem IV stanowi wydanie specjalne serii Rogue Squadron, które ukazało się nakładem wydawnictwa Wizard #67, a także było dodawane w trakcie pierwszego dnia wyświetlania w Stanach Zjednoczonych filmu Imperium Kontratakuje - Edycja Specjalna. W zeszycie nazwanym #1/2 ukazana została misja na Commenorze, gdzie eskadra odebrać ma partię nowiutkich robotów astronawigacyjnych, a chronologicznie ma to miejsce na krótko przed atakiem na Gwiazdę śmierci.

Opowiedziana historia, to esencja przygód legendarnej jednostki, w skład której wchodzili żyjący jeszcze Jek Porkins, Biggs Darklighter, a także postać którą możemy poznać po raz pierwszy, czyli Twi'lekanka Cesi "Doc" Eirriss. Poznajemy bliżej członków jednostki, którzy niczym paczka przyjaciół grają w klubie w karty, oczekując na swój kontakt na Commenorze. Już od pierwszej chwili darzymy sympatią bohaterów i kibicujemy im w trakcie kolejnych wydarzeń. Niestety, w trakcie swej przygody nie wszystko pójdzie zgodnie z planem i śmierć jednego z pilotów położy się cieniem na misji. Takie jest życie, taka jest dola pilotów walczących w przestrzeni. Może jestem zbyt czułostkowy, a może to kwestia setek godzin spędzonych przy komputerowych grach serii Wing Commander, ale czytając o bohaterskiej i tragicznej zarazem śmierci jednego z członków Eskadry Łotrów, nie mogłem pozostać obojętny.

W porównaniu z drugim zeszytem promocyjnym serii, Wizard #1/2 wypada zdecydowanie lepiej. Przedstawia pełnowartościową opowieść, rysy której nadał Micheal Stackpole z zachowaniem typowego koleżeńskiego charakteru jednostki, w której Wedge Antilles latał jeszcze jako zwykły pilot. To właśnie Antilles stanowi główne spoiwo regularnej serii, a historii stworzonej dla potrzeb wydania specjalnego Wizard #1/2, mającej miejsce kilka lat wcześniej.

Rysunki są typowe dla późniejszych zeszytów serii. Poszczególne postaci są łatwo rozpoznawalne, ale najważniejsze, że zachowano prawidłowe sylwetki statków uczestniczących w kulminacyjnej kosmicznej bitwie.

Warto dodać, iż tak jak każde wydanie specjalne Wizarda, zeszyt ten posiada specjalną, twardą, foliową okladkę, jak również certyfikat poświadczający, że jesteśmy właścicielem komiksu z limitowanej edycji.


Rif

|przeczytaj inne recenzje|

Tytuł: X-Wing Rogue Squadron #1/2 (Special Wizard Magazine comic)
Historia: Michael A. Stackpole
Scenariusz: Mike W. Barr
Rysunki: Gary Erskine
Kolory: Dave Nestelle
Okładka: Christopher Moeller
Wydawca: Dark Horse Comics, 1997
Wydanie: One-shot Promo, bądź Rogue Squadron: Requiem for a Rogue TPBFigurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016