strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Newsnasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Wernisaż - przybyliśmy, zobaczyliśmy, nie wypiliśmy
sobota · 7 sierpnia 2004 · 11:30 · Rif

Dnia wczorajszego tj. w piątek odbył się w Toruniu wernisaż prac doktoranta Instytutu Filozofii UMK, Jarosława M. Spychały (zaproszenie), na który z niekłamaną przyjemnością dotarli agenci Imperial City Online z poświadczonymi przez Wielkiego Moffa Tarkina legitymacjami prasowymi.Około godziny 19 przed Domem Muz na Podmurnej zebrało się liczne grono osób. Mimo wszystko byliśmy zaskoczeni, że już w chwili otwarcia, na sali z pracami znalazło się kilkadziesiąt osób. Nie zbadaliśmy czy w byli to większości fani filozofii, prac autora, sztuki, Gwiezdnych Wojen, czy po prostu klocków Lego, ale tematyka została nader ciepło przyjęta.

Zebranych przywitał autor prac, wyjaśniając artystyczno-naukową stronę swojego przedsięwzięcia, którego wczorajszy wernisaż był zaledwie zwiastunem. Pełen projekt zostanie pokazany publiczności przy okazji premiery Epizodu III: Zemsta Sithów i prawdopodobnie będzie wspierany przez koncern Lego. Na dzień dzisiejszy mogliśmy obejrzeć kilkanaście plakatów i krótki teaser projektu, który mamy nadzieję w niedalekiej przyszłości zamieścić na ICO.

Byliśmy zaskoczeni jakością prac, w których autor wykazał się znajomością realiów Gwiezdnych Wojen. Poszczególne ujęcia były klockowymi scenami z sagi, ale i mieliśmy do czynienia z nowatorskim spojrzeniem na klockowy świat. Mogły dziwić droid fightery obok szturmowców, ale trzeba przyznać, że wyglądały efektownie.

Na dzień dzisiejszy prezentujemy kilka słabszej jakości zdjęć, ale prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu będziecie mieli okazję ujrzeć ekskluzywne materiały, a także przeczytać wywiad z autorem projektu „Lego-logos”.

Na koniec warto jeszcze odnotować, że wernisażowi towarzyszyła typowa dla tego imprez otoczka - na gości czekał stół z winami, napojami, drobną przekąską. Niestety, nie było nam dane skosztować darmowego szampana – podczas, gdy rozmawialiśmy z Jarkiem goście zdążyli już wszystko wypić.

Niebawem kolejne wieści z miasta pierników.

Rif & Miagi


Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016