strona głównastrona głównaforum dyskusyjnesklep fanów star wars
 Komiksy > Recenzje > Empire 19 nasze bannery
 Główna
 News
 Wojny klonów
 Epizod II
 Epizod III
 Komiksy
 Figurki
 RPG
 Clone Wars
 Galeria
 Wallpapers
 Czytelnia
 Wywiady
 Humor
 Bank Wiedzy
 Spotlite
 StarCast
 Wassup?
 Polski Stuff
 Fan Films
 O stronie

 Koszulki
 Sklep Star Wars


Sklep Gwiezdne Wojny


Empire #19: Target Vader
Pięć miesięcy po Nowej nadzieiOdpryski przeszłości ciągną się za każdym. Blaski radości z chwilowych okresów eudajmonii na równi z cieniami mniejszych lub większych występków. Na tym tle Lord Vader niczym nie wyróżnia się spośród zwykłych śmiertelników.

Rebelianci wciąż umykają. Znaleźć ich kryjówkę rzeczą niepodobną. Znudzony nieskutecznością podwładnych Czarny Lord Sithów bierze sprawę pozyskiwania informacji na temat baz buntowników w swoje mechaniczne protezy. Interesuje go także tożsamość człowieka, który zniszczył Gwiazdę śmierci. Vader udaje się zatem do położonej na asteroidzie siedziby handlującego informacjami Bothanina, Jiba Kopathy. Tam w dość przewrotnej formie dościgają go reminiscencje minionego czasu. I najpoważniejszą wcale nie jest falleeńska vendetta rodzin ofiar pomordowanych po przecieku wirusa z laboratorium.

Ron Marz (Darth Maul) wespół z Brianem Chingiem (Obsesja) w formie tego skromnego fabularnie, choć niezłego graficznie (duży plus za żeńskie atuty) one-shota, zaprezentowali tak naprawdę pyszny koncept. Zawiera się on w motywie powrócenia myślą wstecz, do jakiego dwukrotnie jednego dnia zmuszona była tragiczna postać Czarnego Lorda Sithów, Dartha Vadera. Zaszłości z Naboo i Falleena w złośliwy sposób napadły go niemalże jednocześnie - te które jego poraniły i te w których to on zadawał ból. Refleksja nad nimi po rozwiązaniu dość szybko skończyła się bezpieczną ucieczką w ulgę zapomnienia.

Katharsis nie było.

Giambattista Marino i Jan Andrzej Morsztyn byliby dumni.

Baca
[16.11.2007]

Tytuł: Empire #19: Target: Vader
Scenariusz: Ron Marz
Rysunki: Brian Ching
Kolory: Brad Anderson
Okładka: Doug Wheatley
Wydanie: zeszyt, 32 strony
Wydawca: Dark Horse Comics, maj 2004
Preview: Empire #19

|przeczytaj inne recenzje|Figurki Star Wars


This site is in no way sponsored or endorsed by: George Lucas, Lucasfilm Ltd., LucasArts Entertainment Co., or any affiliates.
Star Wars and all its characters are (C) and TM by Lucasfilm Ltd.
Website content (C) ICO Squad, 2001-2016